جانشین فرمانده سپاه آستارا عصر یکشنبه در این یادواره در مدرسه امام علی (ع) این شهرستان گفت: آرمان ۳۶ هزار شهید دانش آموز کشور باید تبیین شود و نام شهیدان کم سنی همچون حسین فهمیده و بهنام محمدی همواره بر تارک این سرزمین می درخشد.

سرهنگ فردین عباس زاده افزود: تلاش علمی دانش آموزان، ضامن آینده کشور است و جوانان آگاه باشند که دشمن با تمام ابزار، برای سستی عقیده و باور نوجوانان و جوانان تلاش می کند. 

جانشین فرمانده سپاه آستارا گفت: انقلاب اسلامی باعث افول قدرت آمریکا شد و گروه های دست نشانده آن نظیر داعش، به هدف شوم خود در منطقه نرسیدند و جوانان ما راه شهدا را ادامه خواهند داد. 

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: شهدای دانش آموز در زمان خود به عنوان افراد بصیر و ولایی، جان خود را نثار کردند و فرهنگ ایثار و شهادت، مانع ورود آسیب به ایران شد.

سجاد موسوی افزود: دانش آموزان در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیشقدم شوند و ترویج امور اخلاقی و دینی توسط قشر جوان، جامعه را در برابر فساد، بیمه می کند.

این آئین با شعرخوانی، مداحی و پخش نماهنگ هشت سال دفاع مقدس خاتمه یافت. 

هفتم تا سیزدهم آبان ماه هفته بسیج دانش آموزی است و ۱۸ هزار دانش آموز در مدارس آستارا به تحصیل علم مشغول هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۶ شهید را به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.