مازیار غلامی عصر دوشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار و فعالیت سامانه بارشی و خنک در منطقه است بنابراین تا پایان هفته با توجه به ماندگاری توده هوای ناپایدار، ابرناکی، بارندگی متناوب، وزش باد و احتمال رعدوبرق پیش بینی می شود.

وی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط موقتی شدید) ، احتمال رعدوبرق عنوان و برای فردا (سه شنبه) نیز آسمان استان  را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد، گاهی کاهش ابر پیش بینی کرد.

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۲۷ درجه سلسیوس مربوط به رودبار و کمینه دمای فردا در استان را با ۹ درجه مربوط به جیرنده ذکر کرد.

غلامی بیشینه دمای رشت طی امروز را ۲۰ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۱۷ درجه عنوان کرد.

وی در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۶ / ۰ تا ۳ / ۱ متر، دمای آب دریا ۲۷ درجه سلسیوس و شرایط برای شنا نا مناسب است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته را با نزدیک به ۶۵ میلیمتر مربوط به ایستگاه هواشناسی فرودگاه رشت و پس از آن با افزون بر ۴۸ میلیمتر مربوط به بندرانزلی ذکر کرد.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.