به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده اظهار داشت : کنگره بزرگ اربعین حسینی می تواند همگرایی و وحدت را بین جهان تشیع هر چه بیشتر افزایش دهد و زمینه بهتری باشد تا با هم اندیشی و هماهنگی اساسی ترین مسایل و اولویت های جهان تشیع مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار  اربعین حسینی در انتقال فرهنگ و مکتب عاشورا به عنوان اساسی ترین هدف و آرمان شیعیان جهان افزود: برگزاری هر چه باشکوهتر اربعین حسینی، از آرمان های بلندیست که با اهداف،آرمان های انقلاب اسلامی، شهدا و دفاع مقدس همسویی و در هم تنیدگی بسیار زیادی دارد.

فرماندار شهرستان رشت هدف اصلی  برگزاری مراسم اربعین حسینی را اهداف فرهنگی، اعتقادی و مذهبی عنوان و تصریح کرد: ضروریست تا نکات فرهنگی در برنامه ریزی های، برگزاری همایش بزرگ اربعین حسینی لحاظ و مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که بایستی از همه ظرفیت های دولتی و مردمی برای برگزاری هر چه باشکوهتر  همایش بزرگ اربعین حسینی بهره مند شویم، اضافه کرد: کمیته های هفتگانه مربوطه فعال شود و بررسی ها، مطالعات و برنامه ریزی های لازم انجام و در جلسه های بعدی مباحث اجرایی تر دنبال شود و در ارتباط با پشتیبانی بسیار بهتر از سال های گذشته کار شود.

مومنی زاده با اشاره به مشکلات مطرح شده درباره اسکان بانوان در همایش بزرگ اربعین حسینی خاطر نشان کرد: توجه به پذیرایی و اقامت خواهران موضوع مهمی است که بایستی بیشتر از سال های گذشته مورد توجه قرار گیرد و تمهیدات لازم در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به عزاداری های مردم در ماه محرم و عشق و ارادت آنها به اهل بیت عصمت و طهارت بیان داشت: اصناف، بازار، اتحادیه و مردم همه عاشق اهل بیت و امام حسین (ع) هستند، در ماه محرم فضای عمومی و زندگی عادی و روزمره مردم تحت تاثیر محرم قرار می گیرد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان این که ساماندهی کمک های مردم بایستی مورد توجه بیشتر قرار گیرد، اظهار داشت: کمک های نقدی به حساب ها واریز و کمک های غیرنقدی به صورت متمرکز در محلی که اعلام عمومی می شود، تحویل داده شود.

فرماندار شهرستان در بخش دیگری از این جلسه درباره فرارسیدن هفته دفاع مقدس بیان داشت: هشت دفاع مقدس مقطع بسیار درخشان از تاریخ میهن اسلامی، کشور، مردم و نظام ماست که به نوعی در ارتباط با فرهنگ و مکتب عاشوار است، بزرگداشت هفته دفاع مقدس را گرامیداشت همین تفکر و خط فکری است.

۷۲۸۶ /6030

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.