گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست، آیت الله رسول فلاحتی عصر پنجشنبه در دیدار جمعی از آزادگان استان به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن با تبریک این روز اظهار کرد: آزادگان دوران سختی را در اسارتگاه ها سپری کردند و خانواده های آنها نیز متحمل رنج شدند.
وی به تفاوت آزادگان ایرانی با اسرای دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: آزادگان ایرانی تنها برای حراست از خاک وطن به جبهه ها نرفتند بلکه برای رضای خدا در دفاع مقدس حضور پیدا کردند.
امام جمعه رشت آزادگان را ستارگان آسمانی خدا در روی زمین دانست و تصریح کرد: نظام ها، نهضت ها و حتی جنبش های دینی مواجه با چالش هایی در درون خود می شوند اما آزادگان همچنان در مسیری که آغاز کردند پایدار هستند و از آن برنگشتند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی و امام(ره) انسان هایی را ساخت که پس از ۴۰ سال همچنان راست قامت ایستاده اند، بیان کرد: هیچ قدرتی را نمی توان در تراز آزادگان و ایثارگران دانست بنابراین جامعه ایرانی بلکه تمام مسلمانان دنیا مدیون شهدا، آزادگان و ایثارگران هستند.
وی به احداث موزه دفاع مقدس گیلان اشاره کرد و گفت: امر مذکور کار پسندیده و محمود است اما مهم تر از آن آزادگان و ایثارگران هستند و می طلبد نسبت به تهیه مستند فیلم آزادگان توجه ویژه ای شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آزادگان اسطوره های ایثار و مقاومت هستند، خاطرنشان کرد: آزادگان همیشه باید زنده بمانند تا نسل های آینده به ایثارگران دفاع مقدس افتخار کنند.
آیت الله فلاحتی به پایداری و مقاومت آزادگان سرافراز در دوران اسارت اشاره کرد و یادآور شد: آزادگان خواستند بمانند تا فاتح عرصه های مختلف باشند.
وی با اشاره به ایستادگی آزادگان در برابر همه قدرت های جهانی در هشت سال دوران دفاع مقدس اظهار کرد: آزادگان در سخت ترین شرایط ایستادگی کردند و ملت قدردان این قشر از جامعه است.
امام جمعه رشت به توجه مقام معظم رهبری به مجاهدان عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: وحی الهی، کتاب خدا، سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) بزرگ ترین دلیل و وسیله برای حفظ آزادگان در دوران اسارت بود.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه آزادگان روحیه ایثارگری را همواره باید حفظ کنند، بیان کرد: از مسئولان انتظار داریم فرهنگ ایثارگری را به نسل امروز و بعدی انتقال دهند.
وی ادامه داد: به دنبال سیاه نمایی نیستم اما بعضی از مسئولان در پست های مدیریتی درد پول و پز را دارند ضمن اینکه فساد اقتصادی در جامعه معلول ناکارآمدی بعضی از مسئولان است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه لجام گسیختگی در مسائل فرهنگی و بی بندوباری در جامعه ایثارگران را رنج می دهد، تصریح کرد: می طلبد زیربناهای فکری و فرهنگی جامعه درست شود.
آیت الله فلاحتی خواستار انتقال فرهنگ ایثارگری توسط آزادگان به فرزندان خود شد و گفت: ایثارگران با مشاهده عیب و نقص ها موارد را بگویند، وارد عرصه شود و از حاشیه نشینی پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه بعضی ها در تصدی مسئولیت ها تنها یک کراوات کم دارند، خاطرنشان کرد: بعضی ها نمی توانند جامعه ایثارگری را تحمل کنند اما بدانند این اتفاق نخواهد افتاد.
امام جمعه رشت بر مطالبه گری ایثارگران تاکید کرد و یادآور شد: مشکلات را عاقلانه، منطقی و دلسوزانه بیان کنید تا طرف مقابل متوجه باشد شما دلسوز هستید.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در کنار ایثارگران و آزادگان بودن روز طلایی برای ما محسوب می شود، اظهار کرد: آزادگان کتاب معرفت، علم، آگاهی و استقامت هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز گفت: ۲۶ مردادماه سال ۱۳۶۹ برگ دیگری از تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی رقم خورد و سالروز آزادگان، اسوه های ایثار را تبریک عرض می کنم.
عبدالله پاکاری ۸۵ درصد از آزادگان ایرانی در دوران دفاع مقدس را رزمنده عنوان کرد و افزود: ۱۵ درصد از آزادگان از غیر نظامیان بودند.
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد آزادگان ایرانی پس از مجروح شدن به اسارت در آمدند، تصریح کرد: امر مذکور نشان می دهد آزادگان تا آخرین لحظه مقاومت کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از وجود دو هزار و ۶۹۳ آزاده در این استان خبر داد و یادآور شد: تاکنون ۴۴ نفر از آزادگان استان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.