فرماندار تالش گفت: شرایط جدی بحث توانمند سازی و مهارت آموزی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در برنامه ششم بوده که توجه خاصی به این موضوع شده است .

به گزارش ایلنا از تالش، جلسه کمیته توانمندسازی و مهارت آموزی با موضوع طرح چند مبلغ درآمدی کردن روستاییان با حضور محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان به ریاست سید عیسی مهدوی فرماندار در محل فرمانداری تالش برگزار شد .

 سید عیسی مهدوی فرماندار تالش در این جلسه گفت : بحث توانمندسازی و مهارت آموزی از شاخص های بزرگ توسعه است در شرایط ساختاری جمهوری اسلامی ایران خط مش های فراوانی تنظیم شده است .

وی افزود : شرایط جدی بحث توانمند سازی و مهارت آموزی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در برنامه ششم بوده که توجه خاصی به این موضوع پرداخته شده است .

فرماندار عنوان کرد : در برنامه بوجه نیز طرح های فراگیر روستایی یکی از بند مهمی که قید شده است در خصوص افرادی که در موضوعات مختلف مهارت دارند و بتوانند از تسهیلات استفاده می کنند

فرماندار تالش گفت : اگر بتوانیم از افراد که دارای مهارت در تمامی سطوح هستند به نحوه احسن استفاده کنیم در توسعه کشور مان بسیار تاثیر گذار خواهد بود . که تاثیرگذار ترین در بحث مهارت اقتصاد مقاومتی بوده که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و تاکیدات فراوانی بهش شده است .

در ادامه محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان گفت : با توجه به اینکه تعامل آموزش های مهارتی با حضور اشتغال می تواند نقش مهم در توسعه منابع درآمدی برای مهارت آموختگان ایفا نماید بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

حسینی افزود : اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان با هدف ارایه آموزش های اثربخشی ، با رویکرد استفاده بهینه از امکانات ، سرمایه های ظرفیت ها و مزیت های استان در نظر دارد طرح چند مبلغ درآمدی کردن روستاییان را در سال 98 اجرا کند .

مدیرکل عنوان کرد : پیشنهاد رشته ای اولویت دار و دارای ارزش افزوده در هر شهرستان با همکاری همه ادارات و ارگان های ذیربط صورت خواهد گرفت .

حسینی گفت : شناسایی و معرفی فعالان اقتصادی که مایل به همکاری در این برنامه اموزشی هستند استقبال خواهد شد .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.