اخبار مرتبط

رئیس هیات تکواندو استان روز جمعه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تکواندوکار شایسته توانست علیرغم کارشکنی کشور میزبان در صدور روادید، با درخشش خود مدال برنز وزن اول رقابت های تکواندو قهرمانی جهان را برای کشور ما به ارمغان بیاورد.
محسن سترگی افزود: هادی پور در جریان این رقابت ها و پس از یک ‌دور استراحت، در اولین دیدار خود رو در روی ماهامادو آمادو از نیجریه دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان 2018 و برنز بازی ‌های المپیک جوانان 2018 قرار گرفت و با نتیجه 20 بر 9 حریفش را شکست داد.
وی ادامه داد: این تکواندوکار شایسته گیلانی در دور بعدی نیز به مصاف وادیم دیمیترو از مولداوی رفت و با اختلاف 20 امتیازی ( 24 بر یک) این حریفش را نیز مغلوب کرد و در بازی بعدی نیز مقابل رامنارونگ ساوکویهاری تایلندی دارنده مدال برنز قهرمان جهان 2017، نایب قهرمان آسیا 2018 قرار گرفت و در یک بازی برتر و زیبا با نتیجه 26 بر 6حریفش را شکست داد تا علاوه بر صعود به مرحله نیمه نهایی، دومین پیروزی 20 امتیازی خود را در مسابقات قهرمانی جهان ثبت کند.
وی بیان کرد: هادی پور در مرحله نیمه نهایی مقابل گئورگی پوپوف تکواندوکار قدرتمند روسیه که قهرمانی بازی ‌های المپیک جوانان 2018 را دراختیار دارد، قرار گرفت که با شکست برابر این حریفش از صعود به دیدار نهایی بازماند و مدال برنز مسابقات قهرمان جهان را بر گردن آویخت.
رئیس هیأت تکواندو گیلان اضافه کرد: رقابت‌ های تکواندو قهرمانی جهان 12G است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و به نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.
بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان 2019 از چهارشنبه گذشته با آغاز وزن کشی و با حضور 975 تکواندوکار از 150 کشور به میزبانی منچستر انگلیس آغاز شده که تکواندوکاران حاضر در این رقابت ها به مدت پنج روز با هم مبارزه می کنند.
آرمین هادی پور متولد 1373 اهل شهرستان رشت است و تاکنون مقام های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می توان به کسب مدال طلای گرند پری انگلیس ، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو ، مدال نقره قهرمانی جهان ، دو مدال قهرمانی آسیا ( یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران بدست آمده)، دو مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پریکس ، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی 2019 آسیا اشاره کرد.
7285 / 2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.