اخبار مرتبط

گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مصطفی سالاری در جلسه ستاد اربعین حسینی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و توفیق خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) افزود: کسب رضایت زوار داخلی و خارجی با ایجاد امکانات و زیرساخت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی به پیش بینی افرایش تعداد زوار خارجی در اربعین حسینی امسال اشاره و خاطرنشان کرد: باتوجه به حذف هزینه روادید برای زائران ایرانی باید آمادگی ها بر مبنای روند افزایشی زائران وجود داشته باشد.
وی ایجاد زمینه خدمت رسانی به مناطق سیل زده را برمبنای تمرکز بر اقدامات استانی عنوان کرد و اظهار داشت: در سیل اخیر از ظرفیت موکب های استان گیلان در مناطق سیل زده ایلام، لرستان و خوزستان استفاده شد که جای قدردانی از تلا‌ش و همراهی این عزیزان دارد.
استاندار گیلان بر لزوم جلوگیری از هرگونه اقدام بدون هماهنگی با ستاد اربعین حسینی تاکید و تصریح کرد: در برپایی موکب ها از بودجه دولتی نباید استفاده شود.
وی افزود: در مشارکت مادی مردمی یک ارزش والایی مستتر است که با استفاده از بودجه عمومی اثرگذاری اجتماعی این اقدام اعتقادی کاهش پیدا می‌کند.
سالاری با بیان اینکه گیلان در مسائل عمرانی در مرز مهران استان معین برای ایلام است، گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با همکاری دستگاه‌های عمرانی درخصوص ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز به ویژه پارکینگ زودتر از موعد اقدام کنند.
وی با تاکید بر لزوم پیش بینی های مورد نیاز در تردد زائران اظهار داشت: باتوجه به عدم تمرکز در بازگشت زوار نسبت به زمان رفت، باید با برنامه‌ریزی لازم اطلاع‌رسانی دقیق برای ایجاد نظم در بازگشت انجام گیرد.
نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت تقسیم کار دستگاه‌های اجرایی و مشارکت های مردمی به صورت یکپارچه تاکید و تصریح کرد: فرمانداران با تسریع در برگزاری جلسات ستاد اربعین در شهرستان ها نسبت به تمهید مقدمات اقدام کنند.
وی به بروز برخی مشکلات در زیرساخت‌های اینترنتی و گذرنامه در زمان ورود زوار خارجی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از هم اکنون باید تمامی جوانب برای استفاده حداکثری از ظرفیت ها درنظرگرفته شود.
وی با بیان اینکه در صورت امکان از ظرفیت قطار نیز برای تردد زائران اربعین می توانیم استفاده کنیم، افزود: در صورت تحقق این ظرفیت باید برای فروش بلیط اطلاع‌رسانی گسترده شود.
استاندار گیلان نقش رسانه ها را در اطلاع‌رسانی صحیح به منظور جلوگیری از سردرگمی مردم بسیار موثر ارزیابی و اظهار کرد: باید تلاش شود با استفاده از ابزارهای تبلیغی مردم را برای حضور گسترده در پیاده‌روی اربعین ترغیب کنیم.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.