اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ امیرطالبی عصر یکشنبه در همایش موتور سیکلت سواران بخش پره سر رضوانشهر تحت عنوان کلاهی برای زندگی افزود: استفاده از کلاه ایمنی باید در زندگی ما نهادینه شود.
وی خطاب به موتورسیکلت سواران حاضر در این همایش گفت: موتورسیکلت سواران همواره بیشترین آمار تلفات جاده ای را دارند و از آسیب پذیر ترین افراد هستند.
وی بیان کرد: در استان گیلان طی 10 سال گذشته بیش از هفت هزار نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده اند و طی این مدت، 83 هزار نفر نیز مصدوم شده اند.
سرهنگ طالبی خطاب به خانواده ها متذکر شد: وقتی موتور سیکلت را در اختیار فرزندان خود قرار می دهید، باید ضمن رعایت قوانین موجود نسبت به همراه داشتن مدارک اعم از گواهینامه رانندگی، بیمه نامه و کلاه ایمنی نیز اهتمام ویژه داشته باشید.
جانشین پلیس راهور گیلان گفت: طی سال گذشته تعداد 136 نفر در داخل شهرهای این استان بر اثر تصادفات خودرویی و موتور سیکلت جان خود را از دست داده اند که از این میزان 42 نفر موتور سوار و 16 نفر عابران پیاده بودند.
وی یادآور شد: رضوانشهر بین همه شهرستان های گیلان تنها مرکزی است که تصادف فوتی در داخل شهر نداشته و 111 نفر بر اثر تصادفات مجروح شده اند.
همچنین فرمانده انتظامی رضوانشهر گفت: استفاده از کلاه ایمنی در کشور ما در سال 1384 تصویب شد و سرنشینان موتور سیکلت باید از کلاه ایمنی استفاده کنند.
سرهنگ سید جعفر جوانمردی افزود: سالانه بیش از 16 هزار نفر تلفات جاده ای در سطح کشور داریم که چهار هزار نفر از این تعداد کشته ها متعلق به موتور سیکلت سواران است.
در پایان این همایش آموزشی که به همت پلیس راهور فرماندهی انتظامی رضوانشهر برگزار شد، به تعدادی از حاضران کلاه ایمنی اهدا شد.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت، 120 روستا و 810 کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7293/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.