اخبار مرتبط

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست، آیت الله رسول فلاحتی عصر سه شنبه در جلسه تفسیر آیه های 40 و 41 سوره حجر قرآن در مصلی امام خمینی(ره) رشت با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به پویندگان راه حقیقت ، به دعای 44 صحیفه سجادیه در رابطه با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: امام سجاد(ع) در دعای مذکور می فرماید؛ خدایا از تو می خواهم که فضیلت درک ماه رمضان را به من عطا فرما و این الهام جوری باشد که حرمت این ماه را نگه دارم.
امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان روزه خوار حرمت خدا، ماه رمضان و مسلمانان را می شکند، تصریح کرد: امام سجاد در ادامه دعای 44 صحیفه سجادیه می فرماید؛ خدایا ما را به روزه گرفتن و حفظ جوارح خود یاری کن تا بتوانیم از آنچه منع کردی حفاظت کنیم.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه وسوسه نفس عاملی است که انسان را همیشه در بحران قرار می دهد، خاطرنشان کرد: بهترین راه برای تعادل حالت های روحی این است که انسان با ذکر، خود را از درون نگه دارد.
نماینده ولی فقیه در گیلان به تکبر شیطان اشاره کرد و گفت: ابلیس، اغوا و گمراهی انسان را به خود نسبت داد اما خدای متعال در آیه 41 سوره حجر می فرماید؛ نفع و ضرر و ذلت انسان در نظام هستی به دست خداست و این بشر است که مقدمه ذلت خود را فراهم می کند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انسان دارای اختیار است، یادآور شد: انسانی که به دنبال بدبختی و عذاب می رود اگر خدا او را عذاب نکند، جبر است.
وی اضافه کرد: انسان می تواند امیدوار باشد نظام هستی به دست خداست و به هر طرف می رود باید از خدا مدد بخواهد و خدای متعال نیز به انسان مددجو کمک و یاری می کند.
بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی همچنین در آیین افتتاح برنامه جزء خوانی قرآن کریم در آستان خواهر امام رشت اظهار داشت: ماه رمضان ماه بهار قرآن است.
وی افزود: همانگونه که بهار حیات جدیدی به پدیده های هستی می بخشد ماه رمضان نیز می تواند بین ما و زندگی نو پیوند ایجاد کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان ساخت: با آمدن بهار، شادی نظام هستی را فرا می گیرد و آمدن ماه رمضان هم دل های مومنان را شاد می کند.
وی با بیان حدیثی از امام سجاد (علیه السلام) گفت: این ماه آنقدر عظیم است که با شنیدن فضایل آن شگفت زده می شویم.
آیت الله فلاحتی، ثواب قرائت قرآن در ماه رمضان را از جمله فضایل این ماه برشمرد و گفت: قرائت یک آیه قرآن در این ماه برابر قرائت تمام آیات قرآن کریم است.
وی تاکید کرد: صرف کردن اوقات در ماه رمضان برای قرائت قرآن زمینه ساز پیوند بین انسان و خدا می شود.
امام جمعه رشت درباره برکات قرائت آیات قرآن کریم، گفت: شخص قاری در سایه تلاوت قرآن به آرامش روحی می رسد.
7296/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.