اخبار مرتبط

جان احمد آقایی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه در حوزه پیشگیری از جرائمی که منشاء آن خشونت است، موفقیت های خوبی کسب کرده ایم، افزود: طی سال 97 ، 15 درصد جرایمی که منشاء آن خشونت است نسبت به سال 96 کاهش یافته است.
وی با اشاره به فراوانی 10 جرایم اول استان اظهار کرد: ایراد و ضرب جرح عمدی، سرقت، توهین، تهدید، ایراد و ضرب غیر عمدی به واسطه وسائل نقلیه، تخریب ، نگهداری مواد مخدر و مالکیت ، کلاهبرداری ، مزاحمت ملکی و خیانت در امانت جرائمی هستند که بیشترین فراوانی را در استان دارند.
آقایی از ورود 273 هزار و 502 فقره پرونده به دادسراها و دادگاه های استان طی سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این میزان ورودی پرونده به دستگاه قضایی نسبت به سال 96 چهار درصد افزایش داشته که این امر نشان دهنده اعتماد مردم به دستگاه قضایی و حل و فصل اختلافات و تظلم خواهی از طریق این سیستم است.
وی با بیان اینکه در بحث تصادفات در سال 97 نسبت به سال 96 کاهش قابل توجهی داشته ایم ، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با اقدامات خوبی در درون و برون شهری راه ها و همچنین راهداری با مرمت جاده ها ، حاشیه زنی جاده ها و آشکارسازی نقاط حادثه خیز در کاهش تصادفات نقش موثری ایفا کردند.
آقایی تصریح کرد: از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا پانزدهم فروردین ماه امسال 42 نفر قربانی جاده ای در استان داشته ایم که 10 نفر از این قربانیان زن و 32 نفر مرد بوده اند و تعداد تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 19 و دو دهم درصد داشته است.
وی گیلان را یکی از امن ترین استان های کشور خواند و گفت: خوشبختانه طی مدت یاد شده؛ در حوزه قتل عمد هیچ موردی در استان صورت نگرفته و سرقت های مسلحانه و آدم ربایی هم بسیار کم است .
آقایی با بیان اینکه در ارتباط با سرقت کاهشی نداشته ایم، تصریح کرد: از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا پانزدهم فروردین ماه امسال یک هزار و 311 فقره سرقت در گیلان داشتیم که 265 فقره مربوط به سرقت منازل بوده که البته بیشتر سارقان غیربومی هستند و توسط پلیس دستگیر شده اند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان همچنین از پیش بینی 46 برنامه این معاونت طی سالجاری خبر داد و گفت: این برنامه ها در حوزه های وضعی، پیشگیری و مردمی ، قضایی ، فرهنگی و اطلاع رسانی پیش بینی شده است .
7296/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.