اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید امیرحسین علوی غروب روز دوشنبه در هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت اظهار داشت: ماشین آلات و نیروهای انسانی شهرداری رشت برای کمک به سیل زدگان به مناطق سیل زده پلدختر و معمولان اعزام شده، ضمن این که موکب های شهرداری رشت نیز در شهرهای سیل زده به مدت یک ماه مستقر می شود.
وی از شهروندان خواست تا با ارایه کمک های نقدی و غیرنقدی خود به جمعیت هلال احمر به یاری هموطنان سیل زده بشتابند و در رفع مشکلات آنها نقشی داشته باشند.
علوی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به موضوع انتخاب شهردار رشت با بیان این که در این مدت زحمات زیادی از سوی شورای اسلامی این کلانشهر برای انتخاب شهردار کشیده شده ، تصریح کرد: در تصمیمات مهم شهر همانند گذشته از بزرگان شهر مشورت می گیریم.
بهراد ذاکری دیگر عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این جلسه بیان داشت: اعضای شورا قبل از انتخاب حسین علیقلی زاده شهردار منتخب ، درباره احراز صلاحیت او از وارت کشور وارد مذاکره شده بودند و اعلام شده بود که مشکلی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: بایستی دلایل عدم احراز شهردار منتخب کلانشهر رشت به صورت مکتوب ارسال شود، تا دلایل قانع کننده ای از سوی وزارت کشور مطرح نشود، این عدم احراز را نمی پذیریم.
اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت در چهارم اسفندماه سال گذشته حسین علیقلی زاده را ، با 11 رای اعضای شورا ، به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر انتخاب کرده بودند که صلاحیت وی برای تصدی پست شهرداری رشت از سوی وزارت کشور تایید نشده است.
مسعود نصرتی قزوینی نژاد آخرین شهردار کلانشهر رشت که با انتخاب اعضای شورای دوره پنجم، با شعار رشت به سوی شکوفایی به عنوان شهردار رشت سکان مدیریت شهری این کلانشهر را به دست گرفته بود، سی ام تیرماه سال گذشته پس از 10 ماه استعفایش را به رئیس شورا تقدیم کرد، اعضای شورای اسلامی رشت با انتخاب و معرفی علی بهارمست به عنوان سرپرست شهرداری این کلانشهر، برای انتخاب شهردار جدید رشت اقدام کردند.
پیشتر، پس از معرفی گزینه ها برای تصدی پست شهرداری رشت و معرفی برنامه های نامزدها در صحن شورا، حامد عبداللهی (از اعضای شورای رشت) به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر از سوی اعضای شورا انتخاب شد که وزارت کشور او را برای تصدی پست شهرداری تایید نکرد.
موضوع بار دیگر در صحن شورا مطرح و حجت جذب از اعضای شورای اسلامی این کلانشهر به عنوان شهردار منتخب برگزیده شد که در نهایت صلاحیت حجت جذب به دلیل نداشتن 9 سال سابقه مدیریت میانی از سوی وزارت کشور احراز نشد؛ در نامه ارسالی از سوی وزارت کشور به رئیس شورا ، اعلام شده بود که شرایط جذب شهردار منتخب شورای اسلامی کلانشهر رشت بر اساس آیین نامه اجرایی هیات وزیران مبنی بر داشتن 9 سال سابقه مدیریت میانی، مطابقت ندارد و شورا بایستی در اسرع وقت نسبت به انتخاب شهردار اقدام کند.
رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.
شورای اسلامی کلانشهر رشت 11 عضو دارد.
7286 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.