عباس اهرابی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به شعار امسال جشن نیکوکاری عیدی برای همه افزود: این جشن هرساله در آستانه سال نو با هدف ترویج فرهنگ احسان و انفاق و کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 11 هزار دانش‌آموز در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند، ادامه داد: بسیاری از دانش‌آموزان دارای استعداد درخشان بوده اما شرایط مناسب برای تحصیل ندارند به همین دلیل کمیته امداد با کمک مردم و نیکوکاران شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل آن‌ها فراهم می‌کند.
وی با بیان اینکه امسال 350 هزار پاکت نیکوکاری در حدود یک هزار و 300 مدرسه در استان توزیع‌شده، خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مدارس از طریق این پاکت‌های نیکوکاری، توسط مدیران مدارس صرف دانش‌آموزان بی‌بضاعت همان مدرسه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه مردم نوعدوست استان در جشن نیکوکاری سال گذشته دو میلیارد و 450 میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به نیازمندان کمک کردند، افزود: در جشن نیکوکاری امسال سه میلیارد و 215 میلیون تومان تا هجدهم اسفند ماه به‌صورت نقدی و غیر نقدی از سوی مردم نیکوکار گیلان برای کمک به نیازمندان پرداخت شد.
وی با تاکید بر اینکه کمک های مردمی استان به همنوعان خود به این سه روز منحصر نمی شود، تصریح کرد: امیدواریم این مبلغ تا پایان سال به حدود پنج میلیارد تومان افزایش یابد.
اهرابی بابیان اینکه برای آن دسته از نیکوکارانی که به دلیل مشغله کاری و یا کسالت جسمی نمی‌توانند در پایگاه‌های کمیته امداد حضور پیدا کنند ، شرایط کمک غیرحضوری فراهم‌شده، گفت: نیکوکاران با شماره‌گیری *8877*01#، همچنین شماره‌حساب 0109352176004 و شماره کارت 6037991899957678 نزد بانک ملی می‌توانند کمک‌های خود را برای نیازمندان به‌ویژه ایتام و محسنین اهداء کنند.
جشن نیکوکاری در گیلان از پانزدهم اسفند با برپایی 110 پایگاه مردمی ثابت و سیار آغاز و به مدت سه روز ادامه یافت؛ اما بدلیل همزمانی با سفر رئیس جمهوری به گیلان جشن نیکوکاری که روز شانزدهم اسفند قرار بود در مدارس استان برگزار شود، به 18 اسفندماه موکول شد.
در حال حاضر 116 هزار و 400 نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.
7296/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.