رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان روز یکشنبه در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: آموزش موثرترین عامل ایجاد انضباط ترافیکی و کاهش صدمات و تلفات ناشی از تصادفات است که باید مورد توجه قرار گیرد.
سرهنگ محمدرضا محمدی افزود: دانش آموزان امروز، رانندگان و راکبان آینده اند که اگر به درستی با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شوند، در آینده شاهد کاهش حوادث جاده ای می باشیم.
وی ضمن اهمیت کار همیاران پلیس، بیان کرد: پلیس به این باور رسیده که همکاری همیاران در کار گشایی و پیشگیری از تصادفات بسیار مهم و تأثیر گذار می باشد.
رئیس پلیس راهور استان گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر بیشترین حجم ترافیکی داخل شهری در کدام شهر های این استان است؟ گفت: شهرهای رشت، رودبار، لاهیجان و بندرانزلی همواره دارای بار ترافیکی هستند که با حضور و دقت همکاران ما اقدام به روان سازی آن می شود.
سرهنگ محمدی با اشاره به تعداد دانش آموزان همیار پلیس در گیلان گفت: استان بیش از 200 هزار نفر دانش آموز دارد که از این تعداد بیش از 10 هزار نفر، آموزش های لازم را برای همکاری با ما فراگرفته اند و در امر پیشگیری از تصادفات بسیار موثر هستند.
وی با اشاره به کاهش آمار تصادفات جاده در سطح کشور نیز گفت: حدود 10 سال است که شاهد همکاری همیاران پلیس هستیم و در نتیجه این همکاری آمار تصادفات کاهش قابل توجهی داشته که هم اکنون تعداد کشته های ما به زیر 17 هزار نفر کاهش یافته است.
سرهنگ محمدی همچنین با اشاره به اقدامات خوب پلیس راهور رضوانشهر گفت: رضوانشهر در بین شهرستان های گیلان تنها شهرستانی است که در 11 ماه امسال، تصادف فوتی در داخل شهر نداشته است.
وی گفت: در سفر های نوروزی سال 97 و بخاطر بی احتیاطی و عدم توجه به قانون، حدود یک هزار نفر در سطح جاده های کشور فوت کردند.
همچنین در این همایش فرمانده انتظامی رضوانشهر نیز در سخنانی گفت: در سایه همکاری همیاران پلیس با مجموعه نیروی انتظامی، شاهد کاهش 18 درصدی تصادفات هستیم.
سرهنگ دوم رضا کوهستانی افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و رانندگی صحیح، باید از راه های فرهنگی وارد شویم و از ظرفیت رسانه ها استفاده مطلوب ببریم.
وی اظهار کرد: اگر این همیاران پلیس در تمامی مسائل پیش رو به درستی آموزش ببینند، هم در کاهش تصادفات موثر واقع می شوند و هم در جلوگیری از بروز برخی آسیب های اجتماعی در جامعه مفید خواهند بود.
در پایان این همایش که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش رضوانشهر برگزار شد، از دانش آموزان برتر در حوزه ترافیک تجلیل به عمل آمد.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت، در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7293/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.