رئیس هیات تکواندو استان روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهدی پوررهنما ورزشکار شایسته گیلانی که به همراه تیم ملی پاراتکواندو در رقابت های جهانی 2019 در ترکیه حضور داشت، با شکست در مرحله یک چهارم نهایی از کسب مدال در این مسابقات بازماند.
محسن سترگی افزود: این ورزشکار شایسته گیلانی که چندین مدال جهانی و آسیایی دارد، در جریان این رقابت ها در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 22 بر صفر و با اقتدار برابر فورکان کامور از کشور ترکیه به برتری رسید.
وی ادامه داد: پوررهنما در این مرحله رو در روی شونسوک کودو از کشور ژاپن قرار گرفت که در یک دیدار برابر با حریفش به نتیجه مساوی هفت بر هف دست یافت اما در راند طلایی، مغلوب این حریف قدرتمندش شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی و کسب مدال بازماند.
وی بیان کرد: هشتمین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان 2019 در دو بخش پومسه و کیوروگی از 16 بهمن‌ ماه جاری با حضور زبده ترین ورزشکاران این رشته از سراسر جهان به میزبانی شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد که در نهایت تیم ملی ایران با کسب یک مدال طلا و سه مدال نقره پس از تیم های ورسیه و ترکیه روی سکوی سوم قرار گرفت.
سترگی بیان کرد: امتیاز رقابت های جهانی پاراتکواندو، 10 G بود که به نفرات اول 100 امتیاز، نفرات دوم 60 امتیاز و نفرات سوم 36 امتیاز در راستای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو تعلق گرفت.
رئیس هیات تکواندو استان گیلان اضافه کرد: البته پوررهنما ورزشکار شایسته گیلانی سهمیه پاراالمپیک خود را به دست آورده و در مسابقات 2020 توکیو ژاپن حضور می یابد.
مهدی پوررهنما ورزشکار گیلانی متولد سال 1374 است؛ وی از هفت سالگی زیر نظر غلامحسن خداپرستی در رشته تکواندو مشغول به فعالیت شد و تاکنون افتخارات بسیاری کسب کرده است.
مدال طلای هفتمین دوره پاراتکواندو جهانی انگلیس در سال 1396، مدال طلای جهانی آمریکای جنوبی سال 1391 ، طلا جهانی روسیه سال 1393 ، طلای تکواندو آسیا چین تایپه ، نقره تکواندو جهانی 1389 ، برنز مسابقات باکو سال 1388 ، مدال طلای پارا تکواندو آسیا در کره جنوبی و مدال طلای پارا تکواندو آسیا در فیلیپین از جمله افتخارات این ورزشکار گیلانی است.
7285 / 2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.