اخبار مرتبط

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مصطفی سالاری روز پنجشنبه در دیدار با معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، واگذاری سیستم مدیریت چای به چایکاران و فعالان این عرصه را گام موثری در توسعه این صنعت دانست و افزود: با هدایت منابع حمایتی به سمت صنعت چای آمادگی لازم در استان گیلان برای اصلاح ساختار بوته های چای و به روزرسانی سیستم پردازش چای در مدت دو سال وجود دارد.
وی اظهار داشت: با این اقدام با افزایش میزان درآمد، چایکاران به مرور از حمایت های دولتی با اختصاص اعتبارهای مختلف بی نیاز خواهند شد.
وی بر ضرورت توجه به اصلاح رقم های برنج و بهره وری بیشتر از مزارع موجود و افزایش درآمد برنجکاران تاکید و تصریح کرد: موسسه تحقیقات برنج اقدامات موثری را انجام داده که نیازمند اهتمام بیشتر است.
نماینده عالی دولت در گیلان خواستار حمایت از تولید کرم ابریشم و احیاء این صنعت در گیلان شد و گفت: در این مسیر آماده هرگونه حمایت هستیم تا با باروری صنعت نوغانداری شاهد ایجاد درآمد مکمل برای کشاورزان گیلانی باشیم.
در این دیدار معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نیز به برنامه های دولت تدبیر و امید درخصوص احیاء صنعت پرورش کرم ابریشم اشاره کرد و گفت: باتوجه به حجم بالای نوغانداران در گیلان تلاش ما براین است تا این استان به عنوان مرکز تولید کرم ابریشم معرفی شود.
محمدعلی طهماسبی به برنامه‌ریزی های صورت گرفته در افزایش تولید برگ درخت توت به عنوان غذای کرم ابریشم اشاره و خاطرنشان کرد: یک میلیون نهال برگ توت به صورت رایگان در میان نوغانداران توزیع می شود.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.