محمدرضا فشایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی به دلیل دیر ابلاغ شدن آن از ماه گذشته آغاز شده و متقاضیان بتدریج به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

وی گفت: تاکنون ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی مددجویان بهزیستی گنبدکاووس به هشت بانک عامل ابلاغ شده که ۱۵ نفر از مددجویان موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

فشایی با بیان اینکه پرونده ۱۰ مددجوی دیگر نیز در دست اقدام و معرفی به بانک است، یادآور شد: پارسال از محل منابع تسهیلاتی قرض‌الحسنه بانک‌ها در بخش اشتغال مبلغ  ۱۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به مددجویان متقاضی در گنبدکاووس با دوره باز پرداخت پنج ساله پرداخت شد.

وی تصریح کرد: پارسال علاوه بر منابع تسهیلات بانکی، از محل منابع داخلی سازمان بهزیستی دربخش اشتغال هم مبالغ قابل توجهی به این موضوع اختصاص یافت که در نهایت تعهد ایجاد ۱۵۹ شغل پیش بینی شده بهزیستی گنبدکاووس در سال گذشته، به صورت کامل محقق شد.

رییس اداره بهزیستی گنبدکاووس ادامه داد: تسهیلات خوداشتغالی مددجویان بهزیستی برای مشاغل بخش کشاورزی، صنعت، خدمات و بازرگانی از جمله پرورش دام سبک و طیور، پرورش قارچ، راه اندازی کسب و کارهای مقیاس کوچک، نجاری، جوشکاری، خیاطی و تولیدی پوشاک و راه اندازی مهد کودک می‌باشد.

به گزارش ایرنا، اداره بهزیستی شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس هم اکنون به بیش از ۱۰ هزار مددجو در حوزه معلولیت‌ها، توانبخشی و زنان سرپرست خانوار در قالب مستمری ماهانه یا به صورت موردی خدمات می‌دهد که هشت هزار نفر آنان در حوزه معلولان و توابخشی هستند.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.