به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه نمازجمعه مردم گنبدکاووس گفت: آنگونه که رهبری انقلاب چند روز پیش فرمودند: 'مذاکره با آمریکا سم مهلک است' و الان افکار عمومی در کشور و حتی ضد انقلاب نیز مخالف مذاکره هستند.
وی با یادآوری توافق هسته ای ایران موسوم به برجام با 6 کشور بزرگ و با بیان اینکه برجام هم لوازم مثبت و هم منفی داشته اما تاکنون چیزی خاصی گیرمان نیامده، اضافه کرد: بیانیه شورای عالی امنیت ملی برای خروج از انفعال، اقدام مثبتی بود و اگر مقاومت کنیم، پیروزی عاید ما می شود.
حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: وقتی ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به هیچ قرارداد بین المللی پایبند نیست و یک سال است که یکطرفه از برجام خارج شده، هیچ آدم عاقلی با چنین فردی مذاکره نمی کند.
وی تصریح کرد: وقتی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز 14 بار فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را تایید کرده، بنابراین جامعه جهانی نیز این حق را به ایران می دهد که از برجام خارج شود.
خطیب جمعه گنبدکاووس ادامه داد: خروج ایران از انفعال، دوره عزت ما و به ثمر نشستن خون شهیدان است و هیچ کس در داخل موافق از دست دادن این عزت و تن دادن به ذلت مذاکره نیست.
حجت الاسلام ترابی با انتقاد از برخی افراد و رسانه ها که با نشان دادن سایه جنگ بین آمریکا و ایران قصد دارند ملت را بترسانند، گفت: به گفته رهبری انقلاب چنین جنگی هرگز رخ نمی دهد و این افراد و رسانه ها بهتر است به ملت آدرس ذلت ندهند.
وی همچنین با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن (ع)، به درپیش بودن هفته کمک به نیازمندان (15 تا 21 ماه مبارک رمضان) اشاره کرد و افزود: از بهترین اعمال درماه میهمانی خدا، دستگیری از نیازمندان است و افراد متمول جامعه و هر کس که توانایی مالی دارد برای انجام این سنت حسنه بایستی اقدام کنند.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.