اخبار مرتبط

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: سعی ما عدم واگذاری کشت و صنعت گلچشمه به بخش خصوصی است و وظیفه ما حمایت از کارگران است.

سعید مازندرانی در خصوص شرایط کشت و صنعت گلچشمه به خبرنگار ایلنا گفت: روزهای گذشته، عده‌ای از کارگران کشت و صنعت گلچشمه، از شرکت‌های تابعه بنیاد مستضعفان در استان گلستان در اعتراض به واگذاری آن به بخش خصوصی در مقابل استانداری گلستان تجمع کردند. نگرانی کارگران ترس از آینده کاری  شان است

وی با اشاره به اینکه روز گذشته جلسه کمیته کارگری شورای تامین  با اداره صنعت، معدن و تجارت، تشکلات کارگری، کانون شورای اسلامی کار، نماینده کارگران گلچشمه برگزار شد ،افزود: بنیاد مستضعفان براساس اصل 44 قانون اساسی قصد واگذار کردن واحدهای خود از طریقه مزایده را دارد. اعتراض کارگران مربوط به مشکلات کارگری نیست زیرا کارگران این مجموعه مشکلات پرداخت حقوق، سنوات، بیمه‌ و یا معوقه را ندارند تمامی اینها به موقع پرداخت شده است. مشکل این کارگران ترس از آینده و شرایط کاری‌شان بعد از واگذاری است.

مازندرانی گفت: در این جلسه بحث‌های خوبی صورت گرفت مبنی بر اینکه استانداری درخواست کند این مزایده فعلا برگزار نشود زیرا این کارخانه یک بنگاه‌اقتصادی سود‌ده است و توسط مدیران فعلی به کار خود ادامه دهد.

وی اضافه کرد: اما اگر اصرار مبنی بر واگذاری است با نظارت استان، بحث قوانین و مقررات و حقوق مربوط به کارگران رعایت شود و هیچ  کارگری اخراج نشود، تمامی حق و حقوق کارگران از کارفرما قبلی به کارفرما جدید منتقل شود و امنیت شغلی تمام کارگران حفظ شود. زیرا اولویت ما کارگر است و وظیفه ما حمایت از کارگران است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.