اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این کارگاه آموزشی که روز دوشنبه در محل مرکز رفاهی فرهنگیان گنبدکاووس برگزار شد، فرماندار ویژه این شهرستان، بامهم دانستن پدافند غیرعامل و ضرورت فراگیری اصول و مبانی آن، گفت: یادگیری اصول این حوزه ارتباط مستقیم با سلامت، آرامش و امنیت مردم دارد.
عبدالقدیر کریمی با تاکید برضرورت فراگیری اصول و مبانی پدافند غیرعامل توسط عامه مردم افزود: آموزش و پرورش رسالت بزرگی در آموزش اصول این حوزه به نسل آینده کشور و نیز خانواده ها برعهده دارد.
وی با قدردانی از تلاش های آموزش و پرورش برای برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل، از دیگر ادارات و نهادها از جمله شورای اسلامی شهر، شهرداری ها، دهیاران و شوراهای روستایی گنبدکاووس نیز درخواست کرد تا نسبت به آموزش همگانی اصول پدافند غیرعامل اقدام نمایند.
کریمی اضافه کرد: فراگیری آموزش های پدافند غیرعامل به معنی وجود مشکل یا شرایط بحرانی در کشور نیست بلکه آمادگی برای مقابله با حوادث غیر متقربه مانند سیل، زلزله و نیز تهدید و تحریم های دشمنان است.
وی تصریح کرد: اگر عامه مردم با اصول و مبانی پدافند غیرعامل آشنا شوند، درمواقع حوادث و بحران ها می توان با استفاده از مشارکت انان، خسارات ها را به حداقل رساند.
به گزارش ایرنا، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این کارگاه آموزشی با قدردانی از حضور باشکوه دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، این حضور حماسی را نوعی پدافند غیرعامل دانست که کشور را در برابر تهدیدهای دشمنان مصون می دارد.
فرج الله رزاقی گفت: آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل ازسوی فرهنگیان که رسالت آگاه سازی فکرهای نسل جوان و هوشیار سازی آنان را برعهده دارند، بسیار مهم و ضروری است.
به گزارش ایرنا، دراین کارگاه آموزشی که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (8 تا 14 آبان) برگزار شد، 'هادی نظری' کارشناس علمی -آموزشی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گلستان نیز به تشریح تعاریف، اصول و مبانی پدافند غیرعامل در حوزه های مختلف از جمله سایبری و بیوتروریسم و تلاش دشمنان برای آسیب زدن به نظام اسلامی و مردم بالاخص نسل جوان کشور پرداخت.
آموزش و پرورش شهرستان 350 هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان افزون بر 70 هزار دانش آموز و حدود چهار هزار فرهنگی شاغل دارد.
/3039/1860
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.