کاغذ های صافی واتمن به عنوان استاندارد فیلتراسیون آزمایشگاهی در سراسر جهان شناخته شده اند و با کیفیت، قابلیت اعتماد و خدمات مشتری مرتبط هستند. جعبه آبی شناخته شده واتمن نمونه معیاری برای فیلتراسیون در آزمایشگاه است. مهارت های ساخت کاغذ به سطح بالاترین توسعه یافته اند و با تخصص و فناوری قادر به تولید مواد چندلایه ای نوآورانه می باشند.

کاغذ های صافی واتمن به عنوان استاندارد فیلتراسیون آزمایشگاهی در سراسر جهان شناخته شده اند و با کیفیت، قابلیت اعتماد و خدمات مشتری مرتبط هستند. جعبه آبی شناخته شده واتمن نمونه معیاری برای فیلتراسیون در آزمایشگاه است. مهارت های ساخت کاغذ به سطح بالاترین توسعه یافته اند و با تخصص و فناوری قادر به تولید مواد چندلایه ای نوآورانه می باشند.

کاغذ صافی چیست 

به نقل از وب سایت فروشگاه لوازم آزمایشگاهی پارسا parsalab.com  کاغذ صافی یک کاغذ نیمه تراوا است که برای جداسازی ذرات جامد از مایعات یا گازها در آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف استفاده می‌شود. کاغذ صافی با عبور دادن مایع یا گاز از سطح خود، ذرات معلق را نگهداری می‌کند و محلول‌ها را تصفیه و خالص می‌کند. کاغذ صافی از مواد مختلفی مانند سلولز، سینتتیک، شیشه‌ای، فایبرگلاس و غیره ساخته می‌شود و به صورت دایره‌ای، مربعی، مثلثی یا ورقه‌ای به بازار عرضه می‌شود.

 

کاغذ صافی واتمن 2

 

کاغذ صافی واتمن چیست 

کاغذ صافی واتمن یکی از معروف‌ترین و مرغوب‌ترین انواع کاغذ صافی است که توسط شرکت واتمن (Whatman) انگلستان تولید می‌شود. این شرکت بیش از ۲۵۰ سال سابقه در زمینه تولید محصولات مرتبط با فیلتراسیون دارد و کاغذ صافی واتمن را در گریدها و اندازه‌های مختلف ارائه می‌دهد. کاغذ صافی واتمن دارای کیفیت بالا، استحکام خوب، نرخ جریان مناسب و قدرت جذب زیادی است و برای کاربردهای مختلفی مانند تجزیه و تحلیل کیفی و کمی، نظارت بر آلودگی هوا، آزمایش خاک و بذر، صنعت غذا، استخراج طلا و نقره و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاغذهای صافی سلولزی واتمن از پنبه های با کیفیت بالا تولید شده اند که با پردازش های خاص به دست آمده و حداقل ۹۸ درصد آلفا سلولز را دارا هستند. این کاغذهای صافی سلولزی برای فیلتراسیون عمومی استفاده می شوند و سطوح نگهداری ذرات آن ها تا به اندازه ۲.۵ میکرومتر است. واتمن گزینه های متعددی از ترکیبات نگهداری/نرخ جریان را برای تطابق با بسیاری از کاربردهای آزمایشگاهی ارائه می دهد.گروه های مختلف از انواع کاغذهای صافی، درجات متفاوتی از خلوص، سختی و مقاومت شیمیایی را ارائه می کنند.

 

کاغذ صافی s&s یا اس اند اس

کاغذ صافی S&S (Schleicher & Schuell): در گذشته، شرکت آلمانی S&S یا Schleicher & Schuell تولید کننده کاغذ صافی آزمایشگاهی در انواع و کاربردهای وسیع در جهان بوده است. این شرکت در حال حاضر توسط کمپانی واتمن خریداری شده است

 

انواع کاغذ صافی

کاغذ صافی های آزمایشگاهی به انواع مختلفی شامل کیفی و کمی و ضد اسید و فایبرگلاس و اشلس و ... تقسیم می شوند که هر یک خصوصیات متفاوتی دارند 

انواع کاغذ صافی واتمن بر اساس معیارهای مختلفی مانند جنس، اندازه منافذ، سرعت فیلتراسیون، میزان خاکستر، مقاومت در برابر رطوبت و اسید و ضخامت دسته‌بندی می‌شوند. برخی از انواع رایج کاغذ صافی واتمن عبارتند از:

کاغذ صافی کیفی

کاغذ صافی کیفی (Qualitative): این کاغذها برای آزمایشات کیفی و شناسایی مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کاغذها از الیاف سلولزی ساخته شده‌اند و در گریدهای ۱ تا ۶ با اندازه منافذ متفاوت موجود هستند. گرید ۱ دارای منافذ بزرگتر و سرعت جریان بیشتری است و گرید ۶ دارای منافذ کوچکتر و سرعت جریان کمتری است. همچنین این کاغذها به صورت پری‌پلیت (Prepleated) نیز عرضه می‌شوند که دارای نرخ جریان بهتر و ظرفیت بارگذاری بیشتری هستند.

کاغذ صافی واتمن شماره 1

گرید ۱ : ۱۱ میکرومتر

پرکاربردترین کاغذ صافی برای کاربردهای روزمره با نگهداری و نرخ جریان متوسط. محدوده گسترده ای از اندازه ها شامل دایره های با قطر ۱۰ میلی متر تا ۵۰۰ میلی متر و برگه های ۴۶۰ میلی متر در ۵۷۰ میلی متر است. این فیلتر همچنین در فیلترکاپ واتمن موجود است. این یک قیف فیلتر یکبار مصرف و راحت با ظرفیت ۲۵۰ میلی لیتر است که از پلی پروپیلن ساخته شده و دارای یک فیلتر گره دار یکپارچه است.

این گرید شامل یک طیف گسترده از کاربردهای آزمایشگاهی است و اغلب برای روش های تفکیک کیفی تجزیه ای برای رسوبات مانند سولفات سرب، اکسالات کلسیم (داغ) و کربنات کلسیم استفاده می شود. در زراعت، برای تجزیه و تحلیل خاک و روش های آزمایشی بذر استفاده می شود. در صنعت غذایی، گرید ۱ برای تفکیک تعداد زیادی از تکنیک های روزمره برای جداسازی مواد غذایی جامد از مایع مرتبط یا استخراج مایع استفاده می شود و به طور گسترده در آموزش برای تدریس تفکیک های کیفی ساده تجزیه ای استفاده می شود.

در نظارت آلودگی هوایی، با استفاده از دایره ها یا رول ها، گرد و غبار جوی از جریان هوا جمع آوری می شود و شدت لکه ها به شیوه فتومتری اندازه گیری می شود. برای شناسایی گازها، کاغذ با یک عامل رنگزا اشباع شده و تشکیل رنگ به وسیله بازتاب نوری اندازه گیری می شود.

کاغذ صافی واتمن شماره 91

گرید ۹۱ : ۱۰ میکرومتر

فیلتر کرپ شده چندمنظوره برای تجزیه و تحلیل های روتین کم تر حساس. به طور گسترده ای برای تجزیه و تحلیل شکر کان در آزمایشگاه های دارویی و استفاده می شود.

کاغذ صافی واتمن شماره 4

گرید ۴ : ۲۰-۲۵ میکرومتر

فیلتراسیون بسیار سریع با بازداری عالی از ذرات خشن و رسوبات ژلاتینی مانند هیدروکسید فریک و هیدروکسید آلومینیوم. بسیار مفید به عنوان یک فیلتر سریع برای تمیز کردن روتینی سیالات زیستی یا عصاره های آلی در طول تجزیه و تحلیل. استفاده می شود زمانی که نیاز به نرخ جریان بالا در نظارت آلاینده های هوایی و جمع آوری ذرات ریز مهم نیست.

کاغذ صافی واتمن شماره 2

گرید ۲ : ۸ میکرومتر

کمی با نگهداری بیشتر از گرید ۱ و با افزایش متناظر در زمان فیلتراسیون (به عبارت دیگر، سرعت فیلتراسیون کمی کندتر) است. جذب بیشتر از گرید ۱. همچنین به صورت تاهیده (پیش تاهیده) به شکل گرید ۲V نیز موجود است. علاوه بر فیلتراسیون عمومی در محدوده اندازه ذرات ۸ میکرومتر، جذب بیشتر برای نمونه برداری عنصری خاک در آزمایش های رشد گیاهی استفاده می شود. همچنین برای نظارت آلاینده های خاص در جو و آزمایش خاک استفاده می شود.

 

کاغذ صافی واتمن 3

 

کاغذ صافی 58*58

این نوع کاغذ صافی به صورت برگه‌ای با ابعاد 58 در 58 سانتی‌متر عرضه می‌شود.

دارای گرماژ‌های مختلفی مانند 60 گرمی، 65 گرمی، 75 گرمی، 90 گرمی و 120 گرمی است.

کاربردهای این کاغذ صافی شامل فیلتراسیون روتین در آزمایشگاه‌های کیفی و تحقیقاتی می‌شود.

کاغذ صافی ممبران 0.45 میکرون

این نوع کاغذ صافی برای جداسازی ذرات جامد و مایع استفاده می‌شود. ممبران‌های فیلتر در داخل کاغذ قرار دارند و به خوبی ذرات را جدا می‌کنند.

ممبران‌های مختلفی با تخلخل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند که بسته به نیاز، انتخاب می‌شوند.

 

کاغذ صافی واتمن شماره ۳

۶ میکرومتر

دو برابر ضخامت گرید ۱ با بازداری ذرات هنوز هم بهتر و ظرفیت بارگذاری عالی؛ می توان بیشترین رسوب را بدون گرفتگی نگه داشت. ضخامت اضافی مقاومت بیشتر در برابر آب را افزایش می دهد و این گرید را برای استفاده در قیف فیلتر بوکنر بسیار مناسب می کند. جذب بالا به خصوص زمانی ارزشمند است که کاغذ به عنوان حامل نمونه استفاده می شود. این فیلتر همچنین در فیلترکاپ واتمن موجود است. این یک قیف فیلتر یکبار مصرف و راحت با ظرفیت ۲۵۰ میلی لیتر است که از پلی پروپیلن ساخته شده و دارای یک فیلتر گره دار یکپارچه است.

 

کاغذ صافی واتمن شماره 5

۲.۵ میکرومتر

بیشترین درجه فیلتراسیون ذرات ریز در محدوده کیفی. قابلیت نگهداری رسوبات ریز موجود در تجزیه و تحلیل شیمیایی. نرخ جریان کم. فیلتر کلاریفاینگ عالی برای محلول های ابری و برای تجزیه و تحلیل آب و خاک.

 

کاغذ صافی واتمن شماره ۶

۳ میکرومتر

دو برابر سریعتر از گرید ۵ با بازداری مشابه ذرات ریز. اغلب برای بررسی آب بخار کاربرد دارد.

 

کاغذ صافی کمی

کاغذ صافی کمی (Quantitative): این کاغذها برای آزمایشات کمی و اندازه‌گیری مقدار مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کاغذها از الیاف سلولزی ساخته شده‌اند که با اسیدهای قوی آغشته شده‌اند تا میزان خاکستر آنها کاهش یابد. این کاغذها در گریدهای ۴۰ تا ۴۴ با اندازه منافذ متفاوت موجود هستند. گرید ۴۰ دارای منافذ بزرگتر و سرعت جریان بیشتری است و گرید ۴۴ دارای منافذ کوچکتر و سرعت جریان کمتری است. میزان خاکستر این کاغذها حدود ۰.۰۰۸ درصد است.

کاغذ صافی بدون خاکستر یا اشلس (Ashless)

کاغذ صافی بدون خاکستر (Ashless): این کاغذها نوعی کاغذ صافی کمی هستند که میزان خاکستر آنها بسیار ناچیز است (حداکثر 0.007٪ خاکستر ). این کاغذها برای آزمایشات کمی دقیق و تجزیه و تحلیل گراویمتریک مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

 

کاغذ صافی واتمن 40

گرید ۴۰ : ۸ میکرومتر

کاغذ فیلتر کلیشه ای کمی بدون خاکستر با سرعت و بازداری متوسط. برنامه های معمول شامل تجزیه و تحلیل گراویمتری برای اجزای مختلف در سیمان ها، گلای، محصولات آهن و فولاد؛ به عنوان فیلتر اولیه برای جداسازی مواد جامد از عصاره های آبی در تحلیل خاک های عمومی؛ تعیین کمی رسوبات در شیر و به عنوان یک فیلتر پاکسازی آنالیزی خالص برای محلول ها قبل از طیف سنجی آتمیسورف فتومتری. همچنین در جمع آوری عناصر ردیابی و رادیونوکلیدها از جو مناسب به عنوان یک فیلتر بسیار خالص استفاده می شود.

 

کاغذ صافی واتمن 42

گرید ۴۲ : ۲.۵ میکرومتر

یک استاندارد جهانی برای تجزیه و تحلیل گراویمتری حساس با رتانش ذراتی نسبتاً خرد از تمام کاغذهای فیلتر سلولزی Whatman. رسوبات تحلیلی معمول شامل سولفات باریم، اسید متا استانیک و کربنات کلسیم فین ترساقه شده است.

 

کاغذ صافی واتمن 41

گرید ۴۱ : ۲۰-۲۵ میکرومتر

سریع ترین کاغذ فیلتر بدون خاکستر، توصیه شده برای روش های تجزیه و تحلیلی که شامل ذرات خشن یا رسوبات ژلاتینی (مانند هیدروکسیدهای آهن یا آلومینیوم) هستند. همچنین در تجزیه و تحلیل آلودگی هوای کمی به عنوان نوار کاغذی برای تشبیه وقت تعیین ترکیبات گازی با نرخ جریان بالا استفاده می شود. این فیلتر همچنین در فیلتر قوزی یکبار مصرف واتمن موجود است. این یک قیف فیلتر یکبار مصرف و راحت با ظرفیت ۲۵۰ میلی لیتر است. فیلتر ۴۱ ۴۷ میلی متری را می توان به آسانی برای تجزیه و تحلیل یا کشتن بیشتر برداشت کرد.

کاغذ صافی باند سفید (واتمن نمره 589/2)

گرید 589/2: ۴-۱۲ میکرومتر

"فیلتر ریبون سفید" - کاغذ فیلتر استاندارد بدون خاکستر برای رسوبات متوسط (کلاس 2b بر اساس استاندارد DIN 53 135) که سرعت فیلتراسیون متوسطی ارائه می دهد. در روش های متنوع روتینی در تجزیه و تحلیل کمی مورد استفاده قرار می گیرد، مانند تعیین میزان مواد معلق در مواد غذایی به بخش ۳۵ LMBG*، تعیین درجه آرد یا تجزیه و تحلیل اشباع های آبی در صنعت کاغذ.

 

کاغذ صافی باند آبی (واتمن نمره 589/3)

گرید 589/3 : ۲ میکرومتر

"فیلتر ریبون آبی" - کاغذ فیلتر استاندارد بدون خاکستر برای رسوبات بسیار ریز (کلاس 2d بر اساس استاندارد DIN 53 135). کاغذ فیلتر با سرعت فیلتراسیون کند با بهترین کارایی برای جمع آوری ذرات بسیار کوچک. همچنین برای بسیاری از روش های روتینی تجزیه و تحلیل در صنایع مختلف استفاده می شود، مانند تعیین میزان آلاینده های نامحلول در چربی ها و روغن های حیوانی و گیاهی 

 

کاغذ صافی باند مشکی یا سیاه  (واتمن نمره 589/1)

گرید 589/1: ۱۲-۲۵ میکرومتر

"فیلتر ریبون سیاه" - استاندارد موجود در تجزیه و تحلیل کمی برای فیلتراسیون رسوبات خشن (کلاس 2a بر اساس استاندارد DIN 53 135). کاغذ فیلتر بدون خاکستر با نرخ جریان بسیار بالا. برای بسیاری از روش های استاندارد کمی استفاده می شود، به ویژه برای کاربردهای گراویمتری (مانند تعیین میزان خاکستر در مواد غذایی)، یا برای آزمون بلاین در صنعت سیمان.

 

کاغذ صافی واتمن ۴۳

۱۶ میکرومتر

گرید میانی در نگهداری بین گرید ۴۰ و ۴۱ با دو برابر سریع تر از گرید ۴۰. برنامه های معمول شامل تجزیه و تحلیل مواد غذایی؛ تحلیل خاک؛ جمع آوری ذرات در نظارت آلودگی هوا برای تحلیل بعدی توسط روش های ایکس آر اف.

کاغذ صافی واتمن 44

۳ میکرومتر

نسخه نازک گرید ۴۲ با نگه داری ذرات بسیار ریز اما با وزن خاکستر پایین تر برای هر نمونه و تقریباً دو برابر نرخ جریان گرید ۴۲.

 

کاغذ صافی ضد اسید 

 این کاغذها نوعی کاغذ صافی کمی هستند که مقاوم در برابر اسیدهای قوی هستند. این کاغذها برای آزمایشات کمی که نیاز به استفاده از اسیدهای قوی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کاغذها از الیاف سلولزی ساخته شده‌اند که با اسیدهای قوی آغشته شده‌اند تا میزان خاکستر آنها کاهش یابد. میزان خاکستر این کاغذها حدود ۰.۰۰۶ درصد است. این کاغذها در گرید ۵۴۱ با اندازه منافذ ۲۲ میکرومتر موجود هستند. این کاغذها دارای سرعت جریان بالا، بدون خاکستر و مقاوم در برابر اسید و فشار بالا هستند

 

کاغذ صافی ضد اسید کم خاکستر

حداکثر 0.015٪ خاکستر - با استفاده از اسید قوی برای حذف فلزات ردیابی و تولید مقاومت بالا در برابر آب و مقاومت شیمیایی. این فیلترها به خصوص برای فیلتراسیون بوخنر که سطح صاف سخت فیلتر آن را برای بازیابی رسوبات آسان می کند، مناسب هستند.

کاغذ صافی واتمن ۵۰

۲.۷ میکرومتر

نگه داری رسوبات بلورین بسیار ریز. نازک ترین کاغذ فیلتر Whatman. نرخ جریان کند. سطح سخت و بسیار صاف. این پایان همچنین کاغذ را از الیاف سطحی آزاد نگه می دارد. بسیار مناسب برای فیلتراسیون کمی یا کمی که نیاز به کمک واکیوم در قایق های بوکنر یا سه پاره دارد. بسیار قوی در حالت مرطوب. مقاوم در برابر دست کشیدن مرطوب و حذف رسوبات با تراش. در صنعت الکترونیک، عدم وجود مواد ریزالیافی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاغذ صافی واتمن ۵۲

۷ میکرومتر

کاغذ فیلتر سخت شده عمومی با نگه داری و نرخ جریان متوسط. سطح بسیار سخت.

 

کاغذ صافی واتمن 54

۲۰-۲۵ میکرومتر

فیلتراسیون بسیار سریع برای استفاده با رسوبات خشن و ژلاتینی. مقاومت بالای رطوبت این گرید را برای فیلتراسیون سریع با کمک واکیوم رسوبات خشن یا ژلاتینی "مشکل ساز" مناسب می کند.

 

کاغذ صافی ضد اسید بدون خاکستر 

حداکثر 0.006٪ خاکستر - با استفاده از اسید سخت شده برای افزایش مقاومت بالا در برابر آب و مقاومت شیمیایی با محتوای خاکستر بسیار کم. سطح سخت فیلترها این فیلترها را برای یک طیف گسترده از روش های فیلتراسیون حساس مناسب می کند.

 

کاغذ صافی واتمن 540

۸ میکرومتر

کاغذ فیلتر خاکستر کم سخت شده با نگه داری و نرخ جریان متوسط. بسیار خالص و قوی با سطح سخت. مقاومت شیمیایی بالا در برابر اسید و بازهای قوی. اغلب در تجزیه و تحلیل گراویمتری فلزات در محلول های اسیدی / بازی و در جمع آوری هیدروکسیدها بعد از رسوب گیری توسط بازهای قوی استفاده می شود.

 

کاغذ صافی واتمن 541

۲۰-۲۵ میکرومتر

فیلتراسیون سریع ذرات خشن و رسوبات ژلاتینی در محلول های اسیدی / بازی در حین تجزیه و تحلیل گراویمتری. کاربردهای معمول شامل فیبر در مواد غذایی حیوانی، ژلاتین در شیر و کرم، کلرید در سیمان و کلرید و فسفر در زغال سنگ و کک است.

 

کاغذ صافی واتمن 542

۲.۷ میکرومتر

نگه داری بالای ذرات بسیار ریز تحت شرایط دشوار. نرخ جریان کند. بسیار سخت و قوی با مقاومت شیمیایی عالی. اغلب در تعیینات فلزات گراویمتری استفاده می شود.

 

کاغذ صافی فایبرگلاس

 این کاغذها از الیاف شیشه‌ای با قطر کوچک ساخته شده‌اند و دارای منافذ بسیار ریز و سرعت جریان بالایی هستند. این کاغذها برای جداسازی ذرات بسیار ریز از مایعات یا گازها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کاغذها از شیشه بوروسیلیکات ۱۰۰ درصد تولید می‌شوند. این کاغذها در گریدهای مختلفی مانند GF/A، GF/B، GF/C، GF/D، GF/F و GF/H موجود هستند. این گریدها بر اساس اندازه منافذ، سرعت جریان و ظرفیت بارگذاری متفاوت هستند.

 

کاغذ صافی واتمن GF/A

۱.۶ میکرومتر

نگهداری ذرات بسیار ریز و نرخ جریان بالا را فراهم می کند، همچنین ظرفیت بارگذاری خوبی دارد. برای فیلتراسیون کاربردی و عمومی با بازده بالا در آزمایشگاه، از جمله مانیتورینگ آلودگی آب، فیلتراسیون آب، جلبک و کشت باکتری، تجزیه و تحلیل مواد غذایی، فیلتراسیون پروتئین و رادیوایمونوآسی تابع امیتورهای ضعیف. برای تعیین گراویمتری ذرات معلق هوا، نمونه برداری دودکش و روش های جذب در مانیتورینگ آلودگی هوا توصیه می شود.

 

کاغذ صافی واتمن GF/B

۱.۰ میکرومتر

سه برابر ضخیم تر از GF/A با مقاومت بالا در مقابل رطوبت و ظرفیت بارگذاری قابل ملاحظه ای دارد. نگهداری ذرات بسیار ریز با نرخ جریان مناسب را ترکیب می کند. به ویژه مفید است زمانی که شفافیت مایع یا تعیین کمیت جامدات برای معلقین باریک بسیار لود شده مورد نیاز است.

 

کاغذ صافی واتمن GF/C

۱.۲ میکرومتر

نگهداری ذرات بسیار ریز با نرخ جریان مناسب. فیلتر استاندارد در بسیاری از نقاط جهان برای جمع آوری جامدات معلق در آب نوشیدنی و فاضلاب های طبیعی و صنعتی است. روش سریع و کارآمد برای روشن کردن مایعات آبی حاوی میزان کم تا متوسط از ذرات بسیار ریز. به طور گسترده برای برداشت سلولی، شمارش سینتیلایشن مایعات و آزمایشات پیوندی که نیاز به بیشترین ظرفیت بارگذاری دارند استفاده می شود.

 

کاغذ صافی واتمن GF/D

۲.۷ میکرومتر

با سرعت و سرعت کلی فیلتراسیون بیشتر از کاغذهای فیلتر سلولزی با نگه داری ذرات مشابه. فیلتر ضخیم است و به همین دلیل ظرفیت بارگذاری بالایی دارد. طراحی شده به عنوان پیش فیلتر غشایی و در اندازه هایی مناسب برای جاگذاری در بیشتر حامل ها. GF/D محافظت خوبی را برای غشای های با نگهداری بالای ذرات فراهم می کند.

 

کاغذ صافی واتمن GF/F

۰.۷ میکرومتر

این فیلتر با بازده بالا ذرات ریز تا ۰.۷ میکرومتر را نگه می دارد. برخلاف فیلترهای غشایی با ارزش نگهداری مشابه، نرخ جریان بسیار سریع و ظرفیت بارگذاری بسیار بالایی دارد.

به دلیل مشخصات دقیق نگهداری ذرات ۰.۶ تا ۰.۸ میکرومتر و ساختار خالص شیشه بورسیلیکات، GF/F ماده ای است که روش EPA Method TCLP 1311 برای روش مشخصه سمیت مشخصه ای تجزیه شده است. این فیلتر هنوز هم انتخاب اول است.

توصیه می شود برای محافظت و تصفیه DNA. بسیار موثر در فیلتراسیون پروتئین های ریز نشده، GF/F می تواند همراه با GF/D به عنوان یک پیش فیلتر برای روشن کردن موفقیت آمیز محلول ها و مایعات بیوشیمیایی بسیار "دشوار" و اسیدهای نوکلئیک، مورد استفاده قرار گیرد.

 

کاغذ صافی از کجا بخرم

برای خرید کاغذ صافی یا اطلاع از قیمت کاغذ صافی آزمایشگاهی می‌توانید با شرکت پارسا عرضه کننده انواع کاغذ صافی واتمن و S&S تماس حاصل نمایید.

تلفن دفتر فروش: ۴۴۲۹۷۲۹۲

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی: ۰۹۱۹۶۷۸۷۷۱۸

 

 

منبع : 

http://parsalab.com/products/consumable-products/filter-paper/

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.