قسمت دوم سریال «نیسان آبی 2 » به کارگردانی مسعود اطیابی روز چهارشنبه هشتم آذر از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد بودیم که جمشید قاسمپور به خاطر پیدا شدن جنازه یک زن در نیسان آبی متهم به قتل شده و بازجویی‌ها ادامه پیدا می‌کند. در ادامه مروری داریم بر مهم‌ترین نکات قسمت دوم سریال نیسان آبی.

هنرمندنیوز: قسمت دوم سریال «نیسان آبی ۲ » به کارگردانی مسعود اطیابی روز چهارشنبه هشتم آذر از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد بودیم که جمشید قاسمپور به خاطر پیدا شدن جنازه یک زن در نیسان آبی متهم به قتل شده و بازجویی‌ها ادامه پیدا می‌کند. در ادامه مروری داریم بر مهم‌ترین نکات قسمت دوم سریال نیسان آبی.

نقد اجتماعی در کمدی نیسان آبی ۲

یکی از ویژگی‌های سریال نیسان آبی چه در فصل اول و حالا فصل دوم آن انتقادهای اجتماعی و نقدی است که بر برخی کمبودها و مشکلات در کشور ایجاد شده است. مشکلات اقتصادی که در چند سال اخیر مردم را تحت فشار قرار داده سوژه قسمت دوم فصل دوم سریال نیسان آبی بود. جمشید و رضا درباره مشکلات شکرآباد صحبت می‌کردند و وضعیت فقر که در روستای آن‌ها وجود دارد. حتی در یکی از دیالوگ‌ها جمشید به وضعیت رضا اشاره می‌کند که پشت بام اجاره کرده است. پدیده اجاره کردن پشت بام خانه‌ها توسط خانواده‌ها در شرایطی رقم خورده است که اجاره خانه در تهران روند صعود داشته و نرخ تورم در این حوزه آنقدر بالا است که بسیاری از مردم یا به زندگی در کانکس پناه برده‌اند یا پشت بام خانه‌ها را با رقم‌های کمتری اجاره می‌کنند.

 

نیسان آبی (3)

 

طراحی صحنه در نیسان آبی ۲

در قسمت دوم نیسان آبی ۲ و در سکانس‌های ابتدایی که نحوه آشنایی رضا سوسن و پری به تصویر کشیده شد تصویر نوستالژیک و با جزئیاتی از سینما و بوفه سینما را دیدیم که نشان از دقت و وسواس تیم طراحی صحنه دارد. مخاطبانی که سنشان به دهه ۷۰ و سینما رفتن در آن دوران قد می‌دهد احتمالا با دیدن این جزئیات به همان دهه و خاطرات خوش آن پرتاب شدند و این نشان می‌دهد با وجود آنکه نیسان آبی یک اثر کمدی است اما در جزئیات نیز موفق عمل کرده است. حتی در سکانس خوانندگی رضا سوسن که به سبک کلیپ‌های دهه ۵۰ ساخته شده بود نیز این دقت در طراحی صحنه و لباس را نشان می‌دهد.

نیسان آبی در فصل دوم در کنار قصه‌های طنزی که دارد یک داستان جنایی را در متن ماجرا نیز دنبال می‌کند که از این حیث جذابیت‌های داستانی را نیز به اثر اضافه کرده است. جذابیت پیگیری ماجرای قتلی که در نیسان آبی رخ داده است به این ماشین آبی رنگ شخصیتی بالاتر از یک اتوموبیل داده و همین موضوع باعث شده است پی‌رنگ اصلی در وجود و حضور نیسان آبی شکل بگیرد.

مسعود اطیابی در نیسان آبی ۲ بدون آنکه درگیر شوخی‌های سخیف شود و سعی کند به هر قیمتی مخاطب را بخنداند سعی کرده است با استفاده از فضاسازی از جمله باشگاه بدنسازی و شوخی‌های بامزه درون باشگاه و پیگیری ادامه دار شوخی‌های فصل اول سریالی سرحال و مناسب خانواده تولید کند.

 

نیسان آبی (1)

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.