علاوه بر مداحان خیلی از سخنرانان و واعظان مذهبی که در این ایام منبر و سخنرانی ثابت دارند هم در آپارات صفحه ویژه دارند تا همه بتوانند از این محافل به صورت برخط بهره‌مند شوند. همچنین صفحات مربوط هیئات بزرگ و مشهوری که به صورت ثابت در اماکن خاص برنامه دارند نیز در آپارات به صورت اتوماتیک به روز می‌شود.

ایام محرم است و مجالس عزاداری که از قدیم‌ترها تا امروز جایگاه ویژه‌ای داشته و هر سال میزبان خیل عظیم عزاداران حسینی می‌شوند. حسینیه‌ها، مساجد، تکیه‌ها و گاه خانه‌هایی که تبدیل به حسینیه شده‌اند بخشی از ارادت قلبی مردمی است که محرم سیاه‌پوش عزای حسین(ع) می‌شوند و برای او و یارانش که خورشیدوار گرمای وجودشان بر دل‌های بی‌قرار می‌تابد، رخت عزا و ادب بر تن می‌کنند. 

با این حال فناوری، امکانی برای شما فراهم کرده که اگر توفیق حضور در این فضاها را نداشتید، روضه و منبر و مداحی و حتی تعزیه خوانی مورد علاقه خود را در صفحات مجازی به صورت کامل دنبال کنید و خود را در روضه امام حسین(ع) إحساس کنید. 

 

از هلالی و بنی‌فاطمه تا محمود کریمی 

محمود کریمی یکی از مداحانی است که اغلب مداحی‌هایش در صفحه‌ای که در آپارات دارد، بارگذاری شده و بیشتر از 19هزار نفر از طریق همین فضا او را دنبال می‌کنند که قطعا در محرم و صفر هم دنبال‌کنندگانش و هم بینندگانش رشد قابل توجهی دارد. 

عبدالرضا هلالی هم که این روزها بیشتر با سرودهای مذهبی برای کودکان در فضاهای مختلف تصویری مشاهده می‌شود، با صفحه «هیئت‌الرضا علیه‌السلام» در آپارات حضور دارد. یکی دیگر از مداحانی که در این پلتفرم فعال است، سید مجید بنی‌فاطمه است که برخی از ویدیوهایش بیش از 3 میلیون بازدید گرفته است. هیئات «میثاق با شهدا» هم عنوان صفحه میثم مطیعی است که در آن بخش‌های مختلفی از هیئتی که این شب‌ها در آن حضور دارد را در صفحه‌اش منتشر می‌کند. نوحه‌های حاج‌مهدی سماواتی هم در صفحه او قابل مشاهده است. 

ویدیوی عزاداری و مداحی‌های مهدی رسولی هم در صفحه «هیئت ثارالله زنجان» قابل مشاهده است. همچنین بخشی از مجالس حاج حنیف طاهری در صفحه «قرب» بارگذاری شده و در ایام محرم، به روز می‌شود. علاوه بر این‌ها چهره‌های دیگری چون سعید حدادیان در صفحه«هیأت رزمندگان غرب تهران»، حاج حسین سیب‌سرخی در صفحه «ماه حرم»، محمدرضا طاهری درصفحه «نوریه اینفو» و محمدحسین پویانفر در صفحه «ریحانه النبی (س)» آخرین مجالس مداحی و سوگواری را که در این ماه برپا می‌کنند، برای مخاطبان منتشر کرده‌اند.  

همچنین صفحه «فدک» هم به مداحی‌های حسین طاهری اختصاص دارد و در صفحه محسن فرهمند‌آزاد هم روضه و مداحی‌هایی ویژه این شب‌ها بارگذاری شده است. 

 

از هیئات مشهور تا منبر و تعزیه 

علاوه بر مداحان خیلی از سخنرانان و واعظان مذهبی که در این ایام منبر و سخنرانی ثابت دارند هم در آپارات صفحه ویژه دارند تا همه بتوانند از این محافل به صورت برخط بهره‌مند شوند. همچنین صفحات مربوط هیئات بزرگ و مشهوری که به صورت ثابت در اماکن خاص برنامه دارند نیز در آپارات به صورت اتوماتیک به روز می‌شود. 

به عنوان مثال حجت‌الاسلام پناهیان در صفحه‌ای به نام خودش، گزیده‌ای از جلساتی که در محرم دارد را در اختیار عموم مردم قرار داده است. «صاحب‌نفس» هم عنوان صفحه دکتر علیرضا هراز است و در صفحه «میقات‌القرآن» هم سخنرانی‌های مرتضی مخملباف به صورت موضوعی و با دسته‌بندی مشخص منتشر شده است. سخنرانی‌های حجت‌الاسلام زرین هم بخش دیگری از محتوایی هستند که در صفحه این واعظ بارگذاری و به روزرسانی می‌شود. 

در بخش دیگری از آپارات هم می‌‌توانید گزیده‌ای از تعزیه‌‎خوانی‌های قدیمی که در مناطق مختلف کشور اجرا می‌شوند را در صفحه «گنجینه تعزیه ایران» مشاهده کنید. هیئت‌های به نامی که شاید همیشه امکان حضور در آن نباشد هم از طریق بخش ویژه محرم آپارات به صورت زنده و آرشیوی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.