یکی از مهم ترین عواملی که می تواند رانندگان را از این وضعیت نجات دهد گیربکس اتوماتیک است، اما بزرگترین مشکل این راه حل نصب آن بر روی خودروهای گران قیمت است که رانندگان زیادی را درگیر نخواهد کرد. به همین دلیل یکی از بهترین راه حل توسط شرکت اهاکو به عرصه تولید رسید و این راه حل چیزی جز کلاچ برقی یا کلاچ اتوماتیک نبود.

بوق ماشین، دود و آلودگی، ساعت های تلف شده زیاد، اعصاب رانندگان و بله، منظره ترافیک در شهر است. یکی از بزرگترین مشکلات جامعه پیشرفته امروزی مشکل خودروهای زیاد و البته نبود زیرساخت برای کنترل این معضل بزرگ است. ترافیک.

اما این شروع ماجراست، برای هر کدام از این خودروها رانندگانی هستند که پس از فشردن کلاچ و ترمز زیاد، جدا از آسیبی که به خودروی خود وارد می کنند، دچار عوارض و ناراحتی های جسمی نیز می شوند، عوارضی مانند کمردرد، پا درد، تنش ستون فقرات و ... باید گفت که رانندگی در ترافیک با گیربکس دستی انرژی زیادی از راننده می گیرد به همین دلیل خستگی راننده چندین برابر می شود و در حال حاضر این سیستم به یک سیستم تبدیل شده است. مشکل بزرگ اما در دنیای امروز برای هر مشکلی راه حل هایی توسط شرکت های مختلف در آن زمینه خاص توضیح داده می شود که به حل آن مشکلات و حل آنها کمک می کند.

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند رانندگان را از این وضعیت نجات دهد گیربکس اتوماتیک است، اما بزرگترین مشکل این راه حل نصب آن بر روی خودروهای گران قیمت است که رانندگان زیادی را درگیر نخواهد کرد.

به همین دلیل یکی از بهترین راه حل توسط شرکت اهاکو به عرصه تولید رسید و این راه حل چیزی جز کلاچ برقی یا کلاچ اتوماتیک نبود.

این ایده با استفاده از سیستم های پیشرفته توانست با هزینه ای بسیار کمتر از گیربکس های اتوماتیک امکان نصب در انواع خودروها را بدون محدودیت اجرا کند.

 

کلاچ برقی چیست؟

 

کلاچ برقی یا هوشمند چیست و عملکرد کلاچ برقی چگونه است

 

 کلاچ برقی یا اتوماتیک اهاکو وسیله ای است که در خودروی شما با ساختاری مبتنی بر مکانیزم الکترومکانیکی کار می کند. اگر این مکانیسم را با یک گیربکس اتوماتیک به زبان ساده مقایسه کنیم، تفاوت این است که در جعبه دنده اتوماتیک هنگامی که ماشین شروع به حرکت می کند، راننده دیگر نیازی به کلاچ و دنده نخواهد داشت.

اما در سیستم کلاچ اتوماتیک یا برقی اهاکو فقط سیستم کلاچ به صورت اتوماتیک و تعویض دنده به صورت دستی توسط خود راننده انجام می شود.

به عبارت ساده تر، لازم نیست برای تعویض دنده یا نیم کلاچ در کلاچ برقی خود از پای خود روی کلاچ استفاده کنید.

 

مزایای کلاچ برقی

 

https://ehaco.co/wp-content/uploads/2022/05/ehaco2.jpg

1. قیمت بسیار مناسب آن نسبت به نمونه های مشابه

2. گرفتن خودکار در حرکت و حتی ایجاد امکان نیمه گرفتن در سربالایی ها

3. بدون تغییر گیربکس و سیستم دیفرانسیل خودرو

4. امکان جابجایی سیستم از خودرویی به خودروی دیگر

5. قابل ارتقا به گیربکس اتوماتیک AMT

6. رانندگی آسان برای جانبازان و افراد دارای معلولیت بدون محدودیت

7. افزایش کارایی دیسک و صفحه کلاچ به دلیل کاهش خطای کلاچ

8. امکان تنظیم موقعیت نیم کلاچ به دلخواه

9. کاهش مصرف سوخت در ترافیک

10. جلوگیری از عوارض جسمی راننده مانند زانو درد، کمردرد و غیره.

11. بالا بردن واکنش نسبت به کلاچ گیری در سرعت‌هابالا

12. تغییری در شتاب اولیه وجود ندارد

13. بدون هزینه نگهداری

14. برقراری این حالت به دو صورت گرفتن با سیستم و گرفتن با پا همزمان

15. نصب سریع و آسان

روش عملکرد کلاچ

روش عملکرد کلاچ برقی به این صورت است که بعد از نصب در واقع 3 قطعه که الکترونیکی هستند به ماشین شما اضافه می شود و اهرم دنده ماشین شما مجهز به دنده هوشمند است.

 

این دنده هوشمند دارای سنسوری است که از درگیری های غیر ضروری دیسک و صفحه با عملکرد خود جلوگیری می کند که باعث افزایش راندمان انتقال نیرو در خودروی شما می شود.

همچنین پس از نصب کلاچ اتوماتیک، کلاچ دیگری به صورت قفلی که بر روی سر دنده نصب شده برای راحتی رانندگان درگیر می شود.

اما از نظر تکنولوژی و مکانیزم فناورانه سعی داریم اجزای مختلف این مکانیزم را با تصویری کلی به شما مخاطبان گرامی ارائه دهیم.

راهنمای راه اندازی و استفاده از یک سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند

 

توجه: این تنظیمات یک بار توسط تکنسین های نصب در نمایندگی مجاز انجام می شود و مشتریان محترم فقط در صورت نیاز می توانند از این راهنما استفاده کنند. پیشنهاد این هست که دوباره برای تنظیم به تکنسین های شرکت اهاکو در سراسر کشور مراجعه نمایید.

ماشین را روی یک سطح صاف قرار دهید تا ماشین با دنده تمیز به جلو یا عقب حرکت نکند. حالا ماشین را در دنده یک قرار دهید و پای خود را از روی ترمز بردارید. با سه وضعیت زیر مواجه خواهیم شد:

الف) حرکت خودرو طبیعی است یعنی با رها کردن ترمز خودرو با دور موتور در حدود 800 به آرامی شروع به حرکت می کند و در هنگام رانندگی مشکلی برای تعویض دنده ندارید.

ب) ماشین حرکت نمی کند و در این شرایط با فشار دادن چند بار دکمه به سمت بالا (سیم قرمز یا صورتی) ماشین به حرکت در می آید.

این کار تعویض دنده را دشوار می کند، در این صورت باید کابل کلاچ دوباره تنظیم شود تا مهره اول را بچرخانیم تا کابل درگیر شود و سپس مهره دوم را پشت مهره اول محکم کنیم. (همانند تنظیم کابل اصلی کلاچ خودرو)

نکته 5: وقتی موتور ماشین سرد است دور موتور حدود 1100 است که باعث می شود وقتی پای خود را از روی ترمز بردارید کمی سریعتر از حالت عادی حرکت کند که طبیعی است و نیازی به تغییر تنظیمات نیست. و هنگامی که موتور خودرو گرم می شود هنگامی که دور موتور کاهش می یابد، تنظیم سیستم کلاچ اتوماتیک به طور خودکار به حالت عادی باز می گردد.

نکته 6: زمانی که سیستم روشن است می توانید از کلاچ پا نیز استفاده کنید اما بهتر است در زمان روشن بودن سیستم از فشار دادن با پا خودداری کنید.

نکته 7: دکمه شاسی سردنده و سیم کلاچ اتومات به دلیل مصرفی بودن شامل گارانتی نمی‌باشد.

خطاهایی که باعث کاهش راندمان کلاچ برقی می شود

 

1. استفاده غیر ضروری از کلاچ

2. تعویض نادرست دنده

3 توقف خودرو هنگام بالا رفتن از سربالایی با استفاده از کلاچ

4. تنظیم نادرست سیستم در حین نصب

5. امکان سوختن قطعات الکترونیکی در هنگام تعویض مکرر دنده نادرست

 

کلاچ برقی یا هوشمند چیست و عملکرد کلاچ برقی چگونه است 3

 

خرید کلاچ برقی ارزان

اهاکو با بیش از 10 سال سابقه به عنوان بهترین شرکت فعال در این حوزه توانسته با جذب نمایندگی فعال در شهر های متفاوت خدمات مناسبی را در این زمینه ارائه دهد جهت خرید کلاچ برقی میتوانید با شماره تماس:   ۰۲۱۷۷۷۹۰۰۶۱ تماس بگیرید همچنین میتوانید برای اطلاع از قیمت این محصول به سایت www.ehaco.co  مراجعه نمایید.

 

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.