دستگاه لیزر دایود یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر جهت حذف موهای زائد بدن به صورت دائم می باشد. این دستگاه علاوه بر حذف موهای زائد می تواند برخی از ضایعه های پوستی را هم درمان کند. برخی از افراد پوستی حساس دارند و با اصلاح کردن موها، در بسیاری از مواقع به اگزمای پوستی و خارش و سوزش شدید مواجه می شوند. زیرا در حال حاضر روش مناسب و بی خطری برای اصلاح موهای زائد بدن وجود ندارد. اما با پیشرفت فناوری و تکنولوژی این مشکل توسط دستگاه های لیزر حل شده است. افراد می توانند موهای زائد خود را به وسیله دستگاه لیزر دایود، لیزر کرده و برای همیشه از شر آنها خلاص شوند.

همه چیز در مورد دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر جهت حذف موهای زائد بدن به صورت دائم می باشد. این دستگاه علاوه بر حذف موهای زائد می تواند برخی از ضایعه های پوستی را هم درمان کند. برخی از افراد پوستی حساس دارند و با اصلاح کردن موها، در بسیاری از مواقع به اگزمای پوستی و خارش و سوزش شدید مواجه می شوند. زیرا در حال حاضر روش مناسب و بی خطری برای اصلاح موهای زائد بدن وجود ندارد. اما با پیشرفت فناوری و تکنولوژی این مشکل توسط دستگاه های لیزر حل شده است. افراد می توانند موهای زائد خود را به وسیله دستگاه لیزر دایود، لیزر کرده و برای همیشه از شر آنها خلاص شوند.

 

دستگاه لیزر دایود چگونه عمل می کند؟

 

دستگاه لیزر دایود لیزر قرمز رنگی را به صورت نور تولید می کند. لیزر به محض رسیدن به پوست، به انرژی حرارتی تبدیل شده و فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد و آن ها را تضعیف می کند. عمل حذف موهای زائد توسط دستگاه لیزر دایود به صورت تدریجی اتفاق می افتد و در نهایت رشد فولیکول مو کند و تا حدودی متوقف می شود. این دستگاه دارای سیستم خنک کنندگی پیشرفته می باشد که باعث می شود بیمار روند لیزر را بدون درد طی کند. همچنین سیستم خنک کننده دستگاه مانع از سوزش، سوختگی، قرمزی و کبودی پوست می شود. در نتیجه عوارض مربوط به لیزر را تا حد زیادی کاهش می دهد. دستگاه لیزر دایود هم برای پوست های روشن و هم برای پوست های سبزه و برنزه خیلی عالی عمل می کند.

این دستگاه با تولید دو طول موج مختلف اقدام به از بین بردن موهای زائد می کند. یکی از این طول موج ها، الکس می باشد که قدرت 755 نانومتری دارد. این طول موج برای پوست های روشن و فولیکول های تیره عالی عمل می کند. همچنین از این طول موج برای لیزر موهای صورت استفاده می شود. طول موج بعدی دایود می باشد که دستگاه نیز با آن نامگذاری شده است. این طول موج تا 810 نانومتری قدرت دارد و می تواند برای پوست های سبزه و برنزه شده فوق العاده عمل کند. این طول موج می تواند از لایه اپیدرم پوست عبور کرده و فولیکول های موجود در لایه های زیرین را مورد هدف قرار دهد. ملانین یا رنگیزه های موجود در پوست های سبزه در لایه اپیدرم وجود دارند.

اگر لیزر بتواند از این لایه عبور کند می تواند ملانین های خیلی کمتری را جذب خود کند. ممکن است بعد از لیزر با اشعه دایود کمی کبودی به وجود بیاید. زیرا این اشعه تا لایه های زیرین پوست می رود. به همین دلیل سیستم خنک کننده برای همچنین دستگاهی حیاتی می باشد. دستگاه لیزر دایود می تواند برای رنگ پوست اکثر ایرانی ها عالی عمل کند. زیرا رنگ پوست در تمام دنیا به شش دسته تقسیم می شود. پوست ایرانی ها اکثرا از نوع سه و چهار می باشد. لیزر دایود به خوبی این دو طیف از رنگ پوست را پوشش می دهد.

مشخصات دستگاه لیزر دایود

 

دستگاه لیزر دایود از ویژگی های مثبت زیادی برخوردار می باشد. این ویژگی ها و مزیت ها باعث شده اند که کلینیک ها به صورت گسترده از این دستگاه استفاده کنند. به همین دلیل است که در اکثر کلینیک های مربوط به زیبایی پوست و مو این دستگاه مشاهده می شود. در ادامه به توضیح مشخصات دستگاه لیزر دایود می پردازیم.

از بین بردن موهای زائد در سریع ترین زمان ممکن

در هنگام لیزر با دستگاه لیزر دایود، مدت زمان جلسه ها به صورت کاملا چشم گیری کاهش پیدا می کند. زیرا این دستگاه از فناوری SHR استفاده می کند و سرعت شات های آن نسبت به دستگاه های قدیمی  IPL بسیار سریع می باشد. فرکانس این دستگاه 10 مگاهرتز می باشد.

ساختار حرفه ای و داشتن طول موج قدرتمند

دستگاه لیزر دایود از ده عدد میله لیزری ساخته شده است که توان آن ها حدود 2500 وات می باشند. به همین دلیل این دستگاه لیزر بسیار قدرتمند و طول موج بسیار بالایی را تولید می کند. هر چه طول موج ها قدرتمند تر باشند، قدرت نفوذ آن ها به لایه های زیرین پوست بیشتر می باشد.

سیستم خنک کننده ICE

این دستگاه نیز مانند بسیاری از دستگاه های لیزر دیگر دارای سیستم خنک کننده برای جلوگیری از سوختگی، سوزش، التهاب و درد می باشد.

 

همه چیز در مورد دستگاه لیزر دایود 2

 

طول عمر بالا

 

دستگاه لیزر دایود از فناوری نیمه هادی استفاده می کند به همین دلیل نسبت به دستگاه های دیگر بسیار مقاوم تر می باشد. می توان حمل و نقل این دستگاه را به راحتی انجام داد. همچنین دستگاه لیزر دایود کمتر دچار خرابی می شود به همین دلیل هزینه های ناشی از تعمیرات و نگهداری آن بسیار کم است.

دارا بودن هندپیس قوی

هندپیس ها جز مهمترین و حیاتی ترین قطعات دستگاه های لیزر می باشند. هندپیس دستگاه تاثیر زیادی در عمر دستگاه و قیمت آن دارد. خوشبختانه دستگاه لیزر دایود دارای یکی از قدرتمند ترین هندپیس ها می باشد. طول عمر هندپیس های دستگاه دایود می تواند بالغ بر سی میلیون شات باشد.

عوارض استفاده از دستگاه لیزر دایود برای رفع موهای زائد

هر دستگاهی که برای ارائه خدمات پزشکی ساخته شود، بسته به نوع خود می تواند عوارضی داشته باشد. لیزر موها با دستگاه لیزر دایود هم می تواند عوارض هایی به همراه داشته باشد. اما با پیشرفت فناوری و تکنولوژی این عوارض به حداقل رسیده است.

  • به دلیل قدرتمند بودن اشعه این دستگاه ممکن است سوختگی های خیلی خفیف و جزئی روی سطح پوست به وجود بیایند. البته این سوختگی ها بعد از چند روز به صورت کامل از بین می روند.
  • تورم، التهاب و سوز بعد از لیزر ممکن است که احساس شود. استفاده از پماد های توصیه شده توسط پزشک موردنظر می تواند به کاهش این علائم کمک کند.
  • در افرادی که پوست سبزه و یا تیره دارند ممکن است تا چند روز دچار تغییر رنگ پوست در ناحیه لیزر شده شوند.
  • اگر لیزر مو در کلینیک های نامعتبر و توسط اپراتور های غیر مجرب انجام گیرد، می تواند سبب سوختگی پوست و تاول زدن آن شود.

اطلاعات بیشتر در اینجا :platinumpluslaser.com

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیعاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.