مجموعه ما با تهیه طرح توجیهی شهرداری اطلاعات کاملی از پروژه را در اختیار نهاد های مربوطه قرار می دهد. اطلاعاتی که آینده پروژه شما را با توجه به داده های موجود مشخص می کند. برای این که بتوانید بیشتر با این موضوع آشنا شوید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند شوید، می توانید با مجموعه هفت شهر آریا تماس بگیرید.

طرح توجیهی

مهمترین طرح توجیهی شهرداری؟

مدیران می توانند با کمک طرح توجیهی شهرداری که توسط مهندسین مشاور با تجربه و متخصص در این کار آماده شده، استراتژی های خود را مدیریت کنند. مدیران با کمک طرح امکان سنجی یا همان طرح توجیهی می توانند روند برنامه ریزی پروژه را سنجیده و بهترین راه را که منجر به موفقیت پروژه می شود، انتخاب کنند.

طرح امکان سنجی، ایده ها را به واقعیت تبدیل می کند و برنامه ریزی پروژه را برای کارفرما امکان پذیر می کند. علاوه بر این که طرح توجیهی برنامه ریزی را محقق می کند مزیت های زیادی را نیز شامل می شود که مهمترین آن عبارت است از:

۱. جلوگیری از هدر رفت زمان و سرمایه:

با کمک طرح توجیهی می توان به خوبی از هدر رفتن زمان و سرمایه جلوگیری کرد، دلیل آن این است که طرح امکان سنجی همیشه موارد مختلف حتی موارد ریز پروژه را از قبل تحلیل می کند و نقاط ضعف و قوت آن را برای اجرا مشخص می کند.

طرح توجیهی شهرداری قبل از هر چیزی میزان منافع مالی پروژه را در مقابل هزینه آن می سنجد و کمک می کند تا بتوانید یک تخمین کلی از هزینه ها داشته باشید. برای این که بتوانید پروژه خود را با هزینه کمتر بسازید باید برآوردی از آن داشته باشید و در صورت نیاز بخش هایی از پروژه را با کمک طرح توجیهی تغییر دهید تا هزینه ها متناسب با بودجه شما یا سرمایه گذار باشد.

 

 

۲. ارزیابی منابع پروژه:

یکی دیگر از مزایای طرح توجیهی شهرداری که به حل مشکلات پروژه ها کمک می کند، امکان تهیه لیست منابع فعلی موجود و همچنین برآورد نیاز به منابع اضافی پروژه است. مطالعات صورت گرفته در طرح توجیهی اغلب میزان سرمایه مالی و کمبود منابع انسانی را مورد بررسی قرار می دهد و اطلاعات کاملی از آن در اختیار ما قرار می دهد.

مدیریت منابع و برنامه ریزی منابع برای دستیابی به اهداف پروژه و برآوردن نیازهای مشتری بسیار مهم است؛ بنابراین در طرح توجیهی شما می توانید مدیریت خوبی روی منابع پروژه خود داشته باشید.

مدیریت منابع ساخت و ساز و فرآیند برنامه ریزی و تخصیص منابع مورد نیاز برای دستیابی به اهداف پروژه همواره مورد توجه سازندگان و سرمایه گذاران است.

۳. آموزش مدیران پروژه:

مهندسین مشاور هنگام تهیه طرح توجیهی شهرداری حتی می توانند آموزش های لازم برای اجرای پروژه و مدیریت آن را به مدیران و پیمانکاران آموزش دهند.

بدون مدیریت منابع مناسب، پروژه‌ها می‌توانند از زمان‌بندی عقب بیفتند یا می‌توانند بی‌سود شوند. هدف از تهیه طرح توجیهی اطمینان از تامین کافی و به موقع منابع و در عین حال به حداکثر رساندن استفاده از منابع بین پروژه ها است. همچنین با کمک طرح توجیهی می توان نقاط مثبت و منفی پروژه ها را به خوبی سنجید و نتیجه لازم را از آن گرفت.

۴. امکان تهیه جدول زمانی برای انجام پروژه ها:

یکی دیگر از مزیت های مهم استفاده از طرح توجیهی شهرداری این است که سرمایه گذاران و کارفرمایان، می توانند به خوبی و با توجه به مشکلات پروژه و همچنین با توجه به پروسه ساخت، یک جدول زمانی مناسب برای پروژه ایجاد کنند. جدول زمانی ایجاد شده می تواند به برنامه ریزان و مدیران پروژه کمک کند.

به صورت خلاصه می توان گفت، مدیر پروژه می تواند به کمک داده های تولید شده در طرح توجیهی شهرداری نقاط عطف پروژه را مشخص کند.

 

طرح توجیهی کمیسیون ماده پنج

طرح توجیهی کمیسیون ماده پنج

 

توجه داشته باشید، طرح توجیهی آینده نگر است و از روی داده های آن می توان یک پروژه را از صفر تا صد برنامه ریزی کرد.

مهندسان مشاور هفت شهر آریا چه خدماتی در زمینه طرح توجیهی شهرداری به مشتریان ارائه می دهند؟

مهندسان مشاور هفت شهر آریا دانش تخصصی در زمینه تهیه طرح توجیهی کمیسیون ماده 5 و طرح توجیهی شهرداری را دارند. آنها با کمترین تعرفه موجود در بازار به شما در موارد زیر کمک می کنند:

  • برای تعیین نتیجه طرح و ایده پیشنهادی
  • تهیه طرح توجیه فنی اقتصادی انواع مختلف پروژه ها مسکونی، اداری، تجاری و ...
  •  تخمین و برآورد هزینه پروژه به صورت قطعی و موقت
  • شناسایی نقاط منفی و مثبت انواع مختلف پروژه ها در طرح توجیهی
  • شناسایی نیازهای فعلی و آینده پروژه
  • تعیین منافع مالی و استراتژی های مالی پروژه
  • امکان تهیه اقدامات اصلاحی برای پروژه های مختلف
  • امکان تهیه طرح توجیهی و تعداد طبقات املاک و مقدار تراکم ساختمانی در محدوده شهرداری

مهندسان مشاور هفت شهر آریا رزومه درخشانی در تهیه طرح توجیهی کمیسیون ماده پنج و دیگر طرح های شهرداری دارند و با سابقه خوبی که در این زمینه دارند توانسته اند اکثر مشکلات مربوط به این این کار را با ارائه راهکارهای قانونی و اصولی برطرف کنند.

مجموعه ما با تهیه طرح توجیهی شهرداری اطلاعات کاملی از پروژه را در اختیار نهاد های مربوطه قرار می دهد. اطلاعاتی که آینده پروژه شما را با توجه به داده های موجود مشخص می کند. برای این که بتوانید بیشتر با این موضوع آشنا شوید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند شوید، می توانید با مجموعه هفت شهر آریا تماس بگیرید. کارشناسان ما همه روزه آماده ارائه خدمات ارزشمند خود به مشتریان هستند.

البته اکثر سوالات مربوط به طرح توجیهی در مقالات منتشر شده در توسط مهندسین مشاور هفت شهر آریا ور در وب سایت آنها به صورت کامل توضیح داده شده است. توصیه می کنم مقالات هفت شهر آریا را مطالعه کنید.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.