اگر قصد تعمیر مبلمان منزل خودتان را دارید، بهتر است با تمامی مراحل تعمیرات مانند رویه کوبی، کارهای نجاری، تعویض اسفنج و فوم و سایر موارد آشنا شوید؛ چرا که این مراحل در میزان کیفیت و قیمت تعمیر مبل تاثیر بسیار دارد.

 

خرید مبل دیگر مانند گذشته چندان راحت نیست. نه تنها قیمت مبل بسیار گران شده است، بلکه مواد استفاده شده در مبل نیز اغلب کیفیت سابق را ندارند. این امر، به دلیل گران شدن محصولات است. از آنجایی که مبل یکی از مهمترین وسایل خانه است، شیک و زیبا بودن آن تاثیر بسیاری روی دکوراسیون کلی اتاق می گذارد. به همین دلیل است که امروزه تعمیرات مبل خواستار بسیاری داشته و بیش از پیش مورد توجه عموم مردم است. اگر قصد تعمیر مبلمان منزل خودتان را دارید، بهتر است با تمامی مراحل تعمیرات مانند رویه کوبی، کارهای نجاری، تعویض اسفنج و فوم و سایر موارد آشنا شوید؛ چرا که این مراحل در میزان کیفیت و قیمت تعمیر مبل تاثیر بسیار دارد. در پایان این مقاله شما می توانید با یکی از حرفه ای ترین سایت ها در زمینه معرفی بهترین های صنف تعمیرات مبل آشنا شوید.

 

آنچه باید قبل از مراجعه به تعمیرکار مبل بدانیم

هرچقدر هم که خانه یا محل کار شما شیک و مدرن باشد، اگر مبلمان مورد استفاده کهنه یا کثیف باشند، این بسیار به چشم آمده و تقریبا کل دکوراسیون شما را تحت تاثیرات منفی خود قرار می دهد. پس اگر به دکوراسیون محیط خود اهمیت می دهید، بهتر است هر چه سریع تر به فکر تعمیر مبل باشید؛ اما برای تعمیرات مبل نیم توان به سراغ هر تعمیرکننده ای رفت؛ چرا که با توجه به گران شدن مواد مورد استفاده بعضی از تعمیر کنندگان از وسایل نامرغوب برای این کار استفاده می کنند. این کار موجب خرابی زود هنگام مبل شما شده و در آینده نه چندان دور مجددا نیاز به تعمیرات مبل خواهید داشت. از این روی، مهم است که از همان ابتدا بر تمامی جوانب کار، آگاه بوده و به سراغ بهترین های این صنف بروید. برای این منظور در ادامه این متن ما تمامی مراحل را توضیح خواهیم داد.

امور نجاری و تعمیر کلاف مبل

کلاف اصلی ترین بخش مبل است. در واقع تمامی اسکلت چوبی مبل که دارای قسمت های مختلفی مانند فنر، تسمه، ابر یا فوم باشد را کلاف گویند. این سمت را اغلب نجار تعمیر می کند؛ چرا که ممکن است دارای شکستگی باشد. بررسی اتصالات کلاف ها کار یک استادکار ماهر است.

رنگ کاری مبل

رنگ کاری یکی از مهمترین مراحل تعمیر مبل است. اگر بدنه چوبی دارای رنگ پریدگی یا خراش باشد، در این مرحله تعمیرکار اقدام به رنگ آمیزی آن می کند. بیشتر افراد برای ایجاد تغییرات اساسی علاقه به تغییر رنگ بدنه اصلی مبلمانشان دارند. در این صورت چوب بعد از رفع آسیب های سطحی باید پرداخت شده و مجدداً رنگ آمیزی شود.

رویه کوبی مبل

یک رویه کوب ماهر، تمامی قسمت ها مانند اسفنج، فنرها، کلاف، فوم مبل و کوسن ها را بررسی کرده و تعویض می کند. رویه کوبی مبل تاثیر بسیاری در نو شدن مبل یا صندلی ها دارد. در بسیاری از موارد کلاف مبل سالم بوده و تنها به رویه کوبی مبل نیاز است. آنچه در ادامه توضیح خواهیم داد در واقع بخشی از کار رویه کوبی مبل است.

2

تعمیر ابر و اسفنج

بسیاری از اسفنج ها کیفیت خوبی نداشته و بعد از مدتی حالت ارتجاعی خود را از دست می دهند. در بسیاری از موارد آن چه باعث نیاز به تعمیرات مبل می شود تنها خرابی و کهنگی اسفنج است. در این صورت، با هزینه کمتری می توانید به تعمیر مبل خود اقدام کنید؛ اما گاه قضیه تنها اسفنج ها نبوده، گاهی میزان خرابی بیش از این حرف هاست.

تعمیر فنرکشی

فنرکشی نیز از دیگر مراحل مهم در تعمیرات مبل است. اگر فنرهای مبل در رفته باشند، حتما باید به فکر تعویض فنرکشی باشید، چرا که نشستن بر روی مبل یا صندلی که فنر خراب دارد واقعا آزاردهنده است.

تعویض رومبلی

تعویض رومبلی یا تعویض رویه مبل، با توجه به سلیقه و خواسته مشتری انجام می شود. به این ترتیب که مشتری باید رومبلی دلخواهش را تهیه کرده و به تعمیرکار بسپارد. اگر کلاف مبل شما چندان مرغوب نیست، بهتر است از رومبلی های بسیار گران قیمت استفاده نکنید.

هزینه تعمیرات مبل چگونه برآورد می شود؟

تعمیر مبل نیاز به تخصص در عیب یابی و تعمیر قسمت های متفاوت دارد. گاه برای تعمیر مبل یا صندلی، نیاز به همکاری مشترک چند فرد با تخصص های مختلف است. تعمیرات مبل شامل تعمیر شکستگی، تعمیر کلاف، رنگ آمیزی، تعمیر اسفنج و تعویض رویه مبل می شود. گاه برای تعمیر تنها به رویه کوبی مبل نیاز است که قیمت تعمیرات مبل در اینگونه مواقع بسیار کمتر می شود اما اگر میزان خرابی بالا باشد، باید دستمزد نجار، رنگرز، رویه کار و خیاط محاسبه شده و قیمت نهایی به مشتری اعلام شود.

 

1

جمع بندی

تعمیرات مبل کاری تخصصی است که نیاز به همکاری چند شخص ماهر در زمینه های مختلفی دارد. رویه کوبی مبل یکی از مهم‌ترین مراحل تعمیر مبل است که گاه به تنهایی می تواند تمامی مشکلات مبل یا صندلی را برطرف کند. اگر برای تعمیرات مبل منزل یا محل کار خود به دنبال بهترین تعمیرکار مبل در تهران یا شهرستان ها هستید، پیشنهاد می کنیم سری به سایت نیازیتو زده و در قسمت خدمات به دنبال بهترین ها در این زمینه باشید. نیازیتو متفاوت ترین دایرکتوری مشاغل دنیا بوده و بهترین ها را در سایت خود معرفی می کند برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس (niazito.com) مراجعه نمایید.

 

 

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.