قباد مبشری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خروج خانوارهای مددجوی کهگیلویه و بویراحمد از چرخه حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)  این استان بر اساس ملاک ها، معیارها و شاخص های مختلف است.

وی افزود: این ملاک ها شامل معافیت از سربازی، مسکن دار شدن، ازدواج کردن، فوت، درمان بیماری، آزادی از زندان و استقلال مالی و خودکفایی با اجرای طرح‌ های اشتغالزایی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲ هزار و ۷۳ خانوار نیازمند این استان از ابتدای امسال تاکنون شناسایی و زیر پوشش کمیته امداد استان قرار گرفته اند.

مبشری عنوان کرد: طلاق، فوت، زندانی بودن، ازکارافتادگی و بیماری سرپرست خانوار از مهمترین دلایل ورود افراد به چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد و بهره ‌مندی آنان از خدمات متعدد این نهاد است.

وی ابراز داشت: هر چند که کهگیلویه و بویراحمد یک درصد جمعیت و وسعت کشور را شامل می شود اما افزون بر ۴۲ هزار خانوار آن با جمعیتی بیش از ۱۰۳ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد است.

مبشری گفت: این امر بیانگر گستردگی فقر و محرومیت بین مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در مناطق روستایی و عشایری استان است.

وی اظهار داشت: ۳۰ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد دائم و مابقی نیز موقت هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.