به گزارش ایرنا، در این بیانه آمده است: هفت سال از عروج بزرگ مردی می گذرد که زندگی پر برکتش را وقف ترویج اسلام ناب محمدی و مکتب علوی کرد، آیت الله العظمی سید کرامت الله ملک حسینی رحمت الله علیه که در بیش از نیم قرن از عمر گرانمایه اش مرجع فکری و دینی مردمی بود که تبلور دین، تجلی تمسک به قرآن و اهل بیت، فضائل اخلاقی،‌ صدق و صفای الهی را در منش و روش آن فقیه شجاع و عالم عامل دیده بودند. بر این اساس شما مردم شریف و محب اهل بیت در روز وداعش حماسه ای ستودنی و ماندگار از پیوند با علمای دین و تکریم خادمان مکتب تشیع آفریدید.

اینک نیز ضمن قدردانی از الطاف بیکران مردم استان به مقام روحانیت و به خصوص به بیت آن فقیه مجاهد و فقید به اطلاع می رساند به دلیل تقارن ایام رحلت آن اسوه علم و فقاهت و صبر و شجاعت با ایام مبارک ربیع الاول و به خاطر عدم تاخیر در جشن های مردم که به طور طبیعی در دوماه گذشته به تعویق افتاد، آیین هفتمین سالگرد امسال برگزار نخواهد شد و به فضل خدا در سال آتی دومین کنگره ملی آیت الله العظمی سید کرامت الله ملک حسینی برگزار خواهدشد.»

آیت الله ملک حسینی درسال ۱۳۰۳هجری شمسی در روستای گوشه از توابع شهرستان بویراحمد در جوار حرم جدش، امامزاده قاسم (ع)، چشم به جهان گشود.
سید کرامت الله، پس از پایان تحصیلات ابتدائی در تل خسرو در سال۱۳۱۵ به شیراز رفته و ضمن گذراندن کلاس سوم متوسطه، به فراگیری علوم دینی پرداخت.
مقدمه علوم و ادبیات عرب را در خدمت پدرش پی گرفت و سپس تحصیلات حوزوی خود را در مدرسه منصوریه از محضر اساتید بزرگی همچون حکیم احمد دارابی و آقامیرزا عبدالکریم یزدی، ادامه داد.

آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده فقید مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان، در سحرگاه جمعه ۱۲ آبان سال ۱۳۹۱ پس از تحمل دوره ای بیماری در شیراز دعوت حق را لبیک گفت و در جوار حرم مطهر جدش امام زاده شاه قاسم(ع) در یاسوج آرام گرفت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.