اخبار مرتبط

مسئول روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد از فوت زن و شوهر به علت سقوط در چاله برف در گردنه بیژن در سی سخت خبر داد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " نوراله قنبری" با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه بعد از ظهر شنبه ۲۲ تیرماه ۹۸ به مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ یاسوج گزارش شد، افزود: متاسفانه هر دو نفر (زن و شوهر) به علت سقوط در چاله برف و سرمای شدید و هیپوترمی جان‌شان را از دست دادند.

مسئول روابط عمومی اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به محض اعلام این خبر به مرکز ارتباطات یاسوج بلافاصله دو آمبولانس از شهرستان سی‌سخت و جاده ای دشت بازار به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: هر دو جسد در مسیر راه گردنه بیژن به آمبولانس های اورژانس تحویل داده شد.

قنبری با اشاره به اینکه نقاطی از گردنه بیژن به علت پوشیده از برف تا سه متر است، افزود: هر دو به علت سرمای شدید در چاله برف و ریزش برف بر روی آنها دچار ایست قلبی شده بودند .

مسئول روابط عمومی اورژانس افزود: اطلاعات کسب شده حاکی از این است که بیشتر از نیم ساعت طول کشیده این زن و شوهر در زیر برف توسط محیط بانان زیست بیرون کشیده شوند و زمان تحویل به آمبولانس توسط تکنسین‌های اورژانس احیای قلبی شدند ولی متاسفانه به علت سردی دمای بدن و افت شدید دمای بدن(۲۷ ) قبل از تحویل دادن به تکنسین ها ی اورژانس جان خود را از دست داده بودند.

54473_105

وی با بیان اینکه اجساد این دو نفر به درمانگاه سی‌سخت انتقال داده شد، اظهار داشت: بنابر اطلاعات کسب شده فوتی‌ها یک روحانی به نام حجت الاسلام سیدقاسم هاشم پور با همسرشان بوده که جهت تفریح به این منطقه رفته بودند که در زمان حادثه توسط چند نفر از محیط بانان زیست دنا از چاله برف بیرون کشیده و در مسیر تحویل اورژانس داده اند.

همچنین طبق گزارش افراد حاضر در محل به علت اینکه حادثه در مکانی اتفاق افتاد که در منطقه پادنا از توابع شهرستان سمیرم واقع است با اینکه با اورژانس آن منطقه تماس حاصل شد هیچگونه همکاری برای نجات حادثه دیدگان از طرف اورژان سمیرم صورت نگرفته است و به همین خاطر عملیات نجات به تاخیر افتاده که باعث مرگ مصدومان گرفتار زیر برف شده است.

گفتنی مرحوم حجت الاسلام هاشم پور از روحانیون مطرح شهرستان دنا و دهستان کریک بود و سوابق زیادی در سازمان هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشته و همچنین در مقطع دکتری در حال تحصیل بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.