جلال پوران فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت 7 و7دقیقه امروز در پی تماسی به مرکز ارتباطات اورژانس 115 یاسوج مبنی بر واژگونی خودرویی در محور یاسوج به اصفهان بالاتر از بنستان بلافاصله آمبولانس پایگاه میمند به محل حادثه اعزام شد.
وی افزود: این پژو سه سرنشین ( راننده، دختر و همسر وی) داشت که بر اثر شدت جراحات و آسیب زیاد راننده و خانمش قبل از رسیدن تکنسین 115 جان خون را از دست داده بودند و مصدوم دیگر پس از ارائه خدمات پزشکی اولیه به بیمارستان انتقال داده شد.
پوران فرد بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 18 نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد به علت تصادفات رانندگی در جاده های ارتباطی استان جان خود را ازدست داده اند.
وی عنوان کرد: این آمار در سامانه مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش 36 درصدی داشته است.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال 1390 تا 95 بیش از یک هزار کشته، 30 هزار زخمی و 150 ضایعه نخاعی در پی داشته است.
افزون بر 6 هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 96 رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود 723 هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، 17 بخش و یکهزار و 670 روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.
این استان با داشتن کمتر از 140 کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح و سوانح رانندگی است.
9868/6110
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.