محمد صادق بصیری روز یکشنبه در حاشیه آغاز نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم در محل فرمانداری کرمان افزود: افراد شرکت کننده در حوزه انتخابی خود و یا در محل وزارت کشور می توانند برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند.

وی گفت: ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  از امروز (یکشنبه) با دستور وزیر کشور در استان کرمان همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح  آغاز شده و  به مدت یکهفته تا ساعت ۱۸ عصر  ادامه دارد .

بصیری  اظهار داشت: شرایط داوطلبان از جمله حداقل و حداکثر سن ۳۰ تا ۷۵ سال در روز ثبت نام، مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن است و همچنین داوطلبان مدارک لازم از جمله اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی، یک قطعه عکس و کارت پایان خدمت را هنگام ثبت نام به همراه داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان  ادامه داد: به مردم توصیه می کنیم مشارکت همه جانبه در این مرحله سرنوشت ساز سیاسی داشته باشند و مجریان اصل بی طرفی، دقت، قانون مداری و سلامت انتخابات را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: انتخابات در حقیقت تجلی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی و مظهر مشارکت مردم در سرنوشت و آینده خودشان است و طبق اصل ششم قانون اساسی، امور کشور با اتکا به نهادهای عمومی باید اداره شود و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم بر این اصل که انتخابات برای تحقق مشارکت ها و آزادی های سیاسی است، تاکید فرمودند.

بصیری گفت: ۱۰ کرسی مجلس شورای اسلامی برای ۹ حوزه انتخابی استان کرمان از جمله حوزه های انتخابی اصلی بافت (بافت، رابر و ارزوئیه)، بم ( بم، ریگان، فهرج و نرماشیر)، جیرفت( جیرفت و عنبرآباد)، رفسنجان(رفسنجان و انار)، زرند، (زرند و کوهبنان)، سیرجان(سیرجان و بردسیر)، شهربابک، کرمان(کرمان و راور)، کهنوج(کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب) انتخاب می‌شوند.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان برگزاری انتخابات ۲۵ فرایند از آغاز تا پایان دارد گفت: امسال تمامی مراحل به‌جز اخذ و شمارش رای غیر الکترونیکی است و انتخابات در برخی شهرها به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.