محمدجواد کامیاب روز شنبه ضمن گرامیداشت هفته بسیج با بیان اینکه معضل آب‌های سطحی شهر کرمان حداقل بیش از ۲۰ سال است که حل نشده و باید در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود افزود: سال گذشته نیز اقدام خاصی برای رفع معضل آب‌های سطحی کرمان انجام نشده و به کارهای معمولی در حوزه‌های عمرانی شهرداری‌های مناطق مختلف محدود شده است.

وی اظهار داشت: گزارش شهرداری کرمان از پروژه جمع آوری آب‌های سطحی مناطق چهارگانه در سه فاز تعریف می شود که لوله گذاری در مسیر آب‌های سطحی عمده‌ترین کار در این زمینه و فاز اول بوده است.

وی لایه روبی و احداث کانال در مسیر بزرگراه آیت الله خامنه‌ای را فاز دوم این پروژه دانست و تصریح کرد: درصدی از این طرح اجرا شده است.

کامیاب با بیان اینکه ارگان‌های دیگری نیز در زمینه جلوگیری از ورود آب به شهر کرمان مسوول هستند ادامه داد: اما از شهرداری کرمان خواسته شده با به‌کارگیری یک مشاور و اجرای کامل این طرح، قبل از ورود سیلاب بالادست به داخل شهر، آب‌های سطحی داخل شهر جمع‌آوری شود که این فازِ سوم طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر کرمان است.

شهردار کرمان نیز ضمن گرامیداشت هفته‌ بسیج با بیان اینکه شورا ناظر بر عملکرد شهرداری است و بودجه شهرداری توسط شورا تایید می‌شود، ادامه داد: فقط ۵۰ میلیارد برای رفع معضل آب‌های سطحی شهر کرمان نیاز است که با توجه به بودجه شهرداری، باید برخی از پروژه‌ها را تعطیل کرد تا بتوان این کار را انجام داد.

سید مهران عالم‌زاده تصریح کرد: شهر کرمان به نسبت جمعیت، گسترش و پراکندگی بیش از حد داشته و این مساله خدمات رسانی را با مشکل مواجه کرده است لذا بسیاری از معابر و شهرک‌های آن سال‌هاست که آسفالت نشده اند و  شهر دچار عقب‌ماندگی در برخی زمینه‌هاست.

وی ادامه داد: از منابع دولتی نیز امسال تنها سه میلیارد تومان از مدیریت بحران به شهرداری تعلق گرفته که در مقابل ۵۰ میلیارد تومان رقم قابل توجهی نیست بنابراین اگر شهرداری بخواهد این میزان از بودجه را صرف آب‌های سطحی کند، از اجرای بسیاری از پروژه‌ها عقب می‌ماند و باید به فکر چاره ای در این زمینه بود.

شهردار کرمان تصریح کرد: با این حال برای فاز سوم این پروژه شهرداری با چند مشاور گفت‌ و گو کرده که بزودی مشاور نهایی، معرفی خواهد شد.

رییس شورای شهر کرمان نیز گفت: اتمام پروژه‌های شهری و اجرای پروژه‌های جدید برای شورا اولویت دارد اما این کار باید به گونه‌ای باشد که به مردم اجحاف نشود و خواسته‌های آنها در نظر گرفته شود.

محمد فرشاد خاطرنشان کرد: شورای شهر باید روند خدمات شهرداری را تسهیل کند اما در اجرای پروژه های شهری، هم جایگاه شهرداری را در نظر بگیرد و هم وضعیت اقتصادی جامعه را درک کند.

رییس کمیسیون اجتماعی ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر نیز ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: از شهردار کرمان می‌خواهم با توجه به کارهای خوبی که در خصوص افزایش سطح کارشناسی در ابعاد مختلف در این دوره داشته است، گزارش کاملی از این روند را به شورا ارائه دهد.

احمد حسن‌زاده افزود: به نظر می‌رسد با افزایش سطح کارشناسی در شهردار کرمان، باید کیفیت فعالیت‌ها افزایش پیدا کرده، چالش‌های کاری کم شده، فرایندهای قبلی اصلاح شده، در امور ارباب رجوع تسهیل رخ داده و ارباب رجوع رضایت داشته و از دوباره کاری‌ها جلوگیری شده باشد و موارد اینچنینی بهبود و اصلاح پیدا کرده باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل از شهردار کرمان می‌خواهیم گزارش چند ماهه‌ اثرات افزایش کار کارشناسی را بر روی موارد ذکر شده به صورت گزارش کاملی به شورا ارائه دهد.

حسن‌زاده تصریح کرد: همچنین با توجه به گسترش استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ما نیز در شورا باید به این سمت رفته و علاوه بر اجرای سیستم بدون کاغذ در شورای شهر از آنجا که جای این مبحث در شورا خالی است، پیشنهاد می‌کنم بحث فن‌آوری اطلاعات به کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان افزوده شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان نیز ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: شهرداری کار فوق‌العاده‌ای در ایام اربعین انجام داد و با اعزام ۸۰ نیروی خود به مراسم پیاده‌روی اربعین، حتی بیش از مدت زمانی که بقیه‌ ارگان‌های شهرهای مختلف در عتبات عالیات مانده بودند، به زائران اباعبدالله (ع)خدمت‌رسانی کردند.

حسین چناریان ادامه داد:‌ به همین دلیل در کمیسیون برنامه و بودجه و منابع پایدار مصوب شد از این ۸۰ نیروی خدوم قدردانی شود که در صورت موافقت اعضای شورا این مصوبه اجرایی خواهد شد که این مصوبه با موافقت اعضای شورا به تصویب نهایی رسید.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه در زمینه موارد مطرح شده توسط رییس کمیسیون اجتماعی بزودی گزارش کاملی به شورا ارائه خواهیم داد اما پیشنهاد می شود برای راستی‌آزمایی و منصفانه بودن این گزارش، فردی از بیرون شهرداری و مورد تایید شورا به تهیه این گزارش بپردازد.

 عالم‌زاده همچنین با اعلام رد شکایت فردی که در خصوص دریافت عوارض از زمین ثبتی زیر ۵۰۰ متر خود،  از شهرداری شکایت کرده بود، گفت: دیوان عدالت اداری در مرحله اول رأی خود، شکایت این فرد شاکی را به دلیل اینکه شهرداری را دور زده و قدرالسهم خود را نپرداخته بود و نیز دلایل متقن و محکمه پسندی ارائه نداده بود، رد کرده و به نفع شهرداری رأی داده است.

علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورا نیز در این زمینه گفت: شهرداری کرمان در این شکایت تبرئه شده اما اصلاح مصوبه قدرالسهم برای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و عدم سوءاستفاده و دور زدن قانون، ضروری است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.