اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، رضا طالبی زاده روز پنجشنبه در دیدار با مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به صدور 13 هزار و 620 سند مالکیت روستایی در طی 6 سال گذشته افزود: در سال گذشته تعداد چهارهزار و 80 سند مالکیت روستایی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال 96 رشد 51 درصدی داشته است.
وی با بیان اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از حاشیه نشینی در شهرهای کرمان، سیرجان و رفسنجان گفت: خالی شدن روستاها از سکنه و مهاجرت روستاییان به شهرها باعث بروز مشکلات زیادی در شهرها از جمله گسترش حاشیه نشینی می شود.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ادامه داد: اسناد مالکیت روستایی به عنوان پشتوانه ای جهت اخذ تسهیلات بانکی و راه اندازی مشاغل پایدار و طرح های اقتصادی زودبازده و یکی از عوامل جلوگیری از مهاجرت ناخواسته روستاییان به شهرها است.
طالبی زاده خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به طور متوسط در 6 سال گذشته میزان صدور اسناد مالکیت روستایی 17 درصد در هر سال نسبت به سال ماقبل آن رشد داشته و در سال 97پنج برابر سال 92سند مالکیت روستایی صادر شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان ضمن بیان اینکه در سال گذشته قریب 12 هزار پرونده در راستای صدور اسناد مالکیت روستایی تشکیل شده است گفت: حدود یک،سوم از این پرونده ها منجر به صدور سند مالکیت شده و مابقی پرونده ها نیز پس از تکمیل مدارک و رفع نواقص به ادارات ثبت ارسال خواهند شد تا اسناد مالکیت این پرونده ها نیز صادر شود.
سلطانی با بیان اینکه یکهزار و 100 هکتار سند کاداستری تملکی در استان کرمان صادر شده است تصریح کرد: 33 درصد اسناد تملکی صادره در کشور متعلق به استان کرمان است و از این حیث بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان رتبه برتر کشوری را کسب کرده اند.
9895/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.