یک متخصص بیماری های عفونی گفت: در حال حاضر شاهد موج های خانوادگی ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی هستیم.

یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به قدرت سرایت بالای ویروس کرونای انگلیسی گفت: همین امر موجب شده در حال حاضر شاهد موج های خانوادگی ابتلا به این نوع ویروس باشیم.

به گزارش جماران، دکتر زینب محبی افشار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به قدرت سرایت بالای کرونای انگلیسی، گفت: قدرت سرایت این نوع ویروس 74 درصد نسبت به کرونای معمولی بیشتر است و همین امر موجب شده تا این ویروس با سرعت بیشتری در سطح جامعه گسترش یابد.

وی افزود: قدرت سرایت بالای این ویروس موجب شده شاهد موج های خانوادگی ابتلا به این ویروس باشیم و بطور معمول اگر فردی در خانواده ای درگیر می شود، مابقی اعضا هم درگیر می شوند.

محبی افشار گفت: این شرایط می طلبد که افراد برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان رعایت پروتکل های بهداشتی و بویژه استفاده از ماسک را جدی‌تر بگیرند.

این متخصص بیماریهای عفونی افزود: در کنار قدرت انتقال بالا، متاسفانه پیشرفت بیماری در ابتلا به این ویروس هم بیشتر است و افراد ظرف مدت کوتاهی بدحال می شوند.

وی افزود: البته در صورت ابتلا به این نوع ویروس هم این احتمال هست که برخی افراد مبتلا شده اما بدون علامت باشند و در برخی افراد با شدت خفیف تری بروز کند، اما در مجموع در اغلب افرادی که بیماری وارد فاز علامت دار می شود، سرعت وخیم شدن حال افراد بالاست.

محبی افشار درخصوص علائم این نوع ویروس هم گفت: کرونای انگلیسی تقریبا علائمی مشابه کرونای معمولی اما با شدت بیشتر دارد و علائم آن نیز بسیار متغیر بوده و شامل علائم تنفسی از جمله سرفه و تنگی نفس و نیز علائم عمومی مانند سردرد، کمردرد و گرفتگی عضلات و علائم گوارشی مانند اسهال، دردل درد، دل پیچه، استفراغ و ... است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.