اخبار مرتبط

هوشنگ بازوند روز جمعه در حاشیه بازدید از مسکن مهر شهید شیرودی و اسلام آبادغرب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه بلوک از مسکن مهر شهید شیرودی سرپلذهاب نیز تخریب شد که در دست بازسازی است .

وی اظهار داشت: ۱۶۰میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات تکمیلی برای ساخت واحدهای مسکونی احداثی شهری نیز تخصیص یافته که برای تکمیل واحدهای احداثی که در اثر تورم و گرانی مصالح ناتمام مانده اند به هر واحد ۱۲۰میلیون ریال تسهیلات با تایید بنیادمسکن و معرفی به بانک های عامل از هفته آینده پرداخت خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه گفت: مسکن مهر اسلام آبادغرب مطابق برنامه ای که دارد کارش پیش می رود.

بازوند ادامه داد: خوشبختانه زمان زلزله در مسکن مهر اسلامآبادغرب کسی ساکن نبود و از این بابت خسارت جانی نداشت اما خسارت مادی بسیاری دید که هم اکنون بازسازی آن در دست اقدام است.

وی ادامه داد: همچنین طرح ساماندهی رودخانه الوند از طرح های زیربنایی شهرستان سرپل ذهاب است که عملیات اجرایی آن به دلیل کمبود اعتبار دچار کندی شده بود که ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات زلزله به این طرح اختصاص یافته که کار دیوارهسازی و بازسازی قسمت های تخریب شده این دیوار حائل باتوجه به فرارسیدن فصل بارش به سرعت به اتمام برسد.
استاندار کرمانشاه همچنین در ادامه سفر به قصرشیرین از روند بازگشت زائران و زیرساخت های تجاری، روند صادرات و زیرساخت های پایانه مرز خسروی بازدید کرد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از موضوعات مورد دغدغه مسئولان و مطالبه مهم مردم، زمین های مستاجران زلزله زده تخریبی است که به عنوان یک فرصت در مناطق زلزله زده مطرح شد و تصمیم مناسبی در این زمینه هم در تهران و هم در استان و شهرستان گرفته شده که امید است با تلاش استاندار به خانه دار شدن مستاجران تخریبی کمک شود.

فرهاد تجری افزود: بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی یکی از موارد مهم بازسازی است که تصمیمات مناسبی برای تکمیل آن تا سالگرد زلزله گرفته شد که باعث گشایش در زندگی مردم خواهد شد.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح های زیربنایی و عمرانی شهرستان سرپل ذهاب در بخش های جاده سازی و آب شرب مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مناسبی برای اجرای این طرح ها که از مطالبه های مهم مردم شهرستان است، نیز اتخاذ شد.

فرماندار سرپل ذهاب هم گفت: طرح ساماندهی رودخانه الوند باتوجه به شروع بارش ها از موارد مهمی بود که بررسی شد و اعتبارات لازم از محل ماده ۱۲ و اعتبارات زلزله تخصیص یافت.
محبت جمالی نیا افزود: طرح های جاده سازی، دفع فاضلاب شهرک های تازه الحاق یافته به شهر و بازسازی کانال های آب کشاورزی از موضوعات مطرح شده در جلسه با استاندار بود که ضمن انجام هماهنگی های لازم اعتبای نیز برای این موارد در نظر گرفته شد.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱تن مصدوم و بیش از چهارهزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.