اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ محمد حیدری عصر چهارشنبه در کارگروه ایمنی جاده های استان کرمانشاه که با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در سرسرای امید برگزار شد، افزود: تصادفات منجر به فوت در کشور سه درصد افزایش یافته در حالی این آمار در استان با توجه به بارندگی های خوب امسال (لغزندگی جاده ها در تصادفات نقش زیادی دارد) 2/5 درصد کاهش یافته است.
او با بیان اینکه فوتی های سوانح رانندگی 10 ماه گذشته از 328 نفر سال گذشته به 320 نفر رسیده، افزود: جاده های اورامانات با 59 کشته و 700 مصدوم بیشترین تلفات جاده ای در سال جاری را داشته که بیشتر در فصول بهار و تابستان به دلیل خوش آب و هوا بودن و مسافرت مردم به این منطقه باعث این حوادث ناگوار شده است.
حیدری، جاده کرمانشاه اسلام آباد (بخش ماهیدشت ) و کرمانشاه سراب نیلوفر را از نقاط پرتلفات دیگر استان نام برد و اظهار داشت: جا به جایی در پاسگاه های قصرشیرین به سرپل ذهاب و سرپل ذهاب به جاده اسلام آباد کرمانشاه برای کنترل و نظارت بیشتر این محور اصلی در راستای کاهش تلفات جاده ای در دستور کار پلیس راهور است.
او همچنین گفت: در راستای کاهش آمار تصادفات جاده ای محور کرمانشاه اورامانات ایجاد یک پاسگاه پلیس راهنمایی و رانندگی در دستور کار است و منتظر تامین اعتبار هستیم.
رئیس پلیس راهور کرمانشاه در ادامه خواستار تامین اعتبار 180 میلیون تومانی پلیس نامحسوس و 50 میلیون تومانی خرید و نصب دوربین برای راه های اصلی استان شد که استاندار کرمانشاه با 100 میلیون برای پلیس نامحسوس و 50 میلیون تومان برای خرید دوربین جاده ها موافقت کرد.
حیدری، رفع نقاط پرخطر و پرترافیک، نصب دوربین جاده ها، نصب تابلو و نیوجرسی در سرپیچ ها و گردنه ها، ایمنی سازی جاده های فرعی به اصلی و مجتمع های رفاهی جاده ای را از جمله علل کاهش تصادفات ذکر کرد و گفت: شرکت های بیمه سالیانه هزاران میلیارد تومان از بیمه خودروها کسب درآمد می کنند ولی برای توسعه و تجهیز جاده ها که منجر به کاهش تصادفات می شود و به نفع آنها است کوچکترین هزینه ای نمی کنند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.
3209/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.