بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی اتمام این طرح را نیازمند هزینه کرد ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد کرده که امسال بیش از نیمی از آن را تخصیص داده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری این طرح ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی گرفته بود، اضافه کرد: در جریان سفر اخیر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به کردستان نیز مقرر شد ۳۲۰ میلیارد ریال دیگر به این طرح تخصیص یابد.

مرادنیا افزود: از میزان ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی حدود ۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافت و ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز با مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه به این طرح تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون زیرسازی این طرح در سه قطعه آن حدود ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، یادآور شد: انتظار داریم به زودی زیرسازی طرح به اتمام برسد و همزمان با انجام این روند عملیات روسازی نیز آغاز شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: عملیات روسازی شامل ریل گذاری نیز در یک ماه آینده از دو مسیر همدان و سنندج آغاز می‌شود تا طبق آخرین زمانبندی این خط آهن در سال آینده به بهره برداری برسد.

مرادنیا گفت: همچنین از محل اعتبارات عمرانی ملی احداث ۲ ایستگاه در این مسیر پیش بینی شده که امسال این طرح ها با ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار به مناقصه رفته که ۱۲۶ میلیارد تومان برای احداث این ایستگاه ها تخصیص یافته است.

وی اظهار داشت: میزان اعتبار ریل گذاری این طرح نیز ۹۰ میلیارد تومان برآورد شده که وزارت راه و شهرسازی سفارش ساخت آن را به شرکت فولاد مبارکه داده است.

طرح راه آهن همدان - سنندج در سه قطعه در دست انجام است که در قطعه اول ۷۰ درصد، در قطعه دوم ۳۲ درصد و در قطعه سوم ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در کل پیشرفت آن ۶۳ درصد است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.