سرهنگ عبدالله فاتحی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ۹ نفر شامل هفت مرد و ۲ زن هستند که با استفاده از قمه و شمشیر اقدام به سرقت طلا و نقدینگی منازل مردم سنندج می‌کردند.

وی افزود: این افراد دارای سابقه کیفری بوده و طی تحقیقات به پنج فقره سرقت اعتراف کردند و به این ترتیب پس از دستگیری آنها از ارتکاب به سرقت‌های دیگر جلوگیری شد.

سرهنگ فاتحی با اشاره به اینکه دستگیری این افراد طی اجرای طرح مبارزه با سارقین در سنندج انجام‌ شده است، اضافه کرد: این طرح در دیگر شهرستان‌های استان هم بزودی اجرایی می‌شود.

وی گفت: همچنین یک سارق که اقدام به سرقت طلاجات از کودکان خردسال در سنندج می‌کرد، دستگیر شد و تاکنون به ۹ فقره سرقت اعتراف کرده است.

رئیس پلیس آگاهی کردستان همچنین خبر از کشف پنج خودروی مسروقه داد و یادآور شد: پنج نفر از کسانی که این خودروها را در اختیار داشتند دستگیر شدند و تلاش برای دستگیری دیگر سارقین ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سه سارق جیب‌بر هم در دهگلان و قروه دستگیر شدند که به ۴۱ فقره جیب‌بری اعتراف کردند، اظهار داشت:‌ برای اثبات سرقت‌ها، مالباختگان هم شناسایی شدند و تاکنون ۳۰۰ میلیون ریال اموال مسروقه از آنها باز پس گرفته شده است.

سرهنگ فاتحی به شهروندان توصیه کرد به نکات آموزشی در راستای حفاظت از جان و مال خود توجه کنند و سارقین و کسانی که حدود قانونی را رعایت نمی‌کنند نیز بدانند با حمایت دستگاه قضا مورد برخورد قرار می‌گیرند و اجازه دست‌درازی به اموال مردم را به هیچ کس نمی‌دهیم.

وی با اشاره به شماره تلفن ۱۳۰ پلیس آگاهی گفت: این شماره به صورت ۲۴ ساعته آماده بررسی پشنهادات، انتقادات و خبررسانی در مورد سرقت‌ها است.

یکی از قربانیان سرقت به عنف که یک خانم خانه‌دار بود نیز در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه نفر از سارقین با قمه وارد به زور منزل شده و یکی از آنها اقدام به گذاشتن قمه زیر گردن من کرد و یکی دیگر اقدام به سرقت تلویزیون کرد، آنها پول نقد و همچنین تلفن همراه من و مهمانم را به سرقت بردند و متواری شدند.

یک مرد بازنشسته هم گفت: پس از گرفتن حقوق از بانک، سه نفر که من را تعقیب کرده بودند با اصرار مرا سوار خودرو کردند و سپس به خیابانی خلوت برده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت ۲۷ میلیون ریال پول نقد و گوشی تلفن همراهم کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.