رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: سند تحول ستاد کانون‌های مساجد هفته آینده ۲۵ تیرماه در شورای عالی سیاست گذاری کانون‌های مساجد رونمایی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: ۳۴ دستگاه فرهنگی عضو شورای بزرگداشت دهه کرامت هستند و در مورد فعالیت‌های این دهه همنوایی می‌کنند.
'وی افزود: شعار ما خدمت کریمانه و مهربانی به سبک اهل بیت است چون به مهربانی بدون منت و برای رضای خدا اعتقاد داریم.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور عنوان کرد: در بیش از ۱۲ هزار مسجد همزمان در ایام دهه کرامت برنامه‌های جشن و شادی برگزار می شود و بیش از ۲ هزار برنامه جشن های زیر سایه خورشید نیز در شهرهای مختلف ایران و کشوزهای خارجی از جمله آذربایجان، عراق و ترکمنستان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در شب میلاد امام رضا(ع) ۱۷ مهمان خارجی از ۱۷ ملیت برای جشنواره امام رضا(ع) حضور خواهند داشت.
حجت الاسلام ارزانی ادامه داد: اعزام سفیران کریمه شامل خادمان حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به استان ها و کشورهای دیگر نیز در این دهه صورت می گیرد و علاوه بر این کاروان کرامت نیز در اول ذی العقده از شهر قم حرکت کرده و تا دهم ذی العقده به شهر مشهد خواهد رسید.
وی همچنین گفت: در برنامه‌های هر سال چهار استان خراسان رضوی، قم، تهران و فارس به طور خاص برنامه‌هایی اجرا می شود که امسال در استان لرستان هم این برنامه‌ها برگزار خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه‌های حوزه ستاد شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری نیز اشاره و تصریح کرد: ۲۶ سال از عمر کانون‌های مساجد می گذرد که سند تحول ستاد کانون‌های مساجد هفته آینده ۲۵ تیرماه در شورای عالی سیاست گذاری کانون‌های مساجد رونمایی خواهد شد.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: این سند افق ۱۴۱۴ دارد و خانواده محوری، مسجد پایه‌ای، ارتباط سالم در فضای مجازی و توجه بانوان و ... برای ما اصل است.
وی اضافه کرد: ۲۵ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد وجود دارد که بیش از ۲۳ هزار کانون به ثبت رسیده‌اند.
حجت الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار عضو کانون‌های مساجد هستند و بیش از ۳۰ هزار برنامه ثبت شده در کانون‌ها موجود است که پیش بینی می کنیم تا پایان تابستان به ۱۰۰ هزار برنامه برسد.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.