اخبار مرتبط

جعفر عبدالملکی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قدیمی بودن این مدارس به معنای تخریبی بودن آن نیست بلکه قدمت بالا دارند که اگر خیرین همت کنند، این مدارس بازسازی می شود.
وی با بیان اینکه 14 فضای آموزشی برای بررسی تخریبی بودن به سازمان نوسازی مدارس استان معرفی شده است، افزود: برای اطمینان خاطر از خطرآفرین نبودن، این اقدام انجام شده است.
مدیر آموزش و پرورش قروه به کمک های خیرین در سیزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در این جشنواره پنج میلیارد و 100 میلیون ریال برای نوسازی مدارس و تامین تجهیزات جمع آوری شده که یک میلیارد ریال آن را فرماندار قروه اهدا کرده است.
عبدالملکی، اضافه شدن سه کلاس درس به دبستان شکوفه و رضوی با هزینه 800 میلیون ریال، احداث مدرسه سه کلاسه روستای نی بند با هزینه پنج میلیارد ریالی توسط شرکت معدنی زرکوه، احداث دبستان 2 کلاسه روستای سلطان آباد توسط موسسه علمی - آموزشی قلم چی با یک میلیارد و33 میلیون ریال هزینه را گوشه‌ای از کمک خیرین به آموزش وپرورش قروه اعلام کرد.
وی افزود: یکی از خیرین شهرستان به نام حاج قربانعلی ورمقانی سه هزار و741 متر مربع زمین به ارزش 6 میلیارد ریال برای احداث فضای آموزشی اهدا کرد.
عبدالملکی استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس را یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش دانست و گفت: تا سال گذشته 39 مدرسه در شهرستان، فاقد سیستم گرمایشی استاندارد بود که باهمت خیرین 27 آموزشگاه استانداردسازی شد و 12 مدرسه هم امسال به این سیستم مجهز می شود.
وی با بیان اینکه یکی از خیرین شهرستان به نام حاج ابراهیم مهرداد نقش موثری در استانداردسازی سیتم های گرمایشی مدارس داشته است، گفت: این خیر از سال 92 تا 97 تعداد 20 مدرسه را استانداردسازی کرده است.
مدیرآموزش و پرورش قروه تاکید کرد: فرهنگیان این شهرستان هم ماهانه به صورت مستمر 50 میلیون ریال برای تعمیر، ساخت و توسعه فضاهای آموزشی کمک می کنند.
عبدالملکی فرسوده بودن 35 درصد فضاهای آموزشی را چالشی بزرگ در راه آموزش وپرورش اعلام کرد و از خیران خواست تا برای ساخت مدرسه در شهرک دانش قروه، ناحیه منفصل شهری قلعه، دزج، دلبران وروستاهای وینسار، مالوجه، میهم سفلی، نارنجک و قاملو همت کنند.
در سال تحصیلی جاری 290 هزار دانش آموز مقاطع سه گانه (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) در سه هزار و 800 مدرسه استان کردستان مشغول به تحصیل هستند.
9937 / 3034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.