اخبار مرتبط

رئیس شبکه بهداشت شهرستان قروه گفت: برای بررسی بیشتر شیوع مسمومیت در بین مردم این شهرستان از بیماران نمونه گیری و به آزمایشگاه مرکزی تهران فرستاده شد.

هوشنگ پیرفلاح،در باره روند مسمومیت مردم شهرستان قروه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: این مسمومیت که از نوزدهم اسفند تاکنون در بین مردم این شهرستان شیوع یافته ویروسی بوده و رو به کنترل است.

وی افزود: با توجه به آزمایشاتی که بر روی بیماران صورت گرفته  علت این بیماری ویروسی اعلام شده ولی هنوز علت این ویروس مشخص نمی‌شود ولی بیماران ظرف 12 ساعت بهبود می یابند.

پیرفلاح ادامه داد: ادامه روند بررسی‌ها برای تشخیص علت این مسمومیت مردم از طریق شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ادامه دارد و بسیاری از نمونه گیری ها که از بیماران گرفته شده برای آزمایش به آزمایشگاه مرکزی تهران فرستاده‌ایم که به زودی نتایج اعلام خواهد شد.

مجتبی ورمقانی مدیر کل دامپزشکی کردستان علت مسمومیت مردم قروه را به دلیل مصرف گوشت های منجمد تکذیب کرد و افزود: در چند ماه اخیر بیش از هزار تُن گوشت تنظیم بازاری در استان کردستان توزیع شده که از مرحله تولید تا توزیع، تحت نظارت اداره کل دامپزشکی قرار داشته است.

وی عنوان کرد: اگر در گذشته موارد مشکوکی هم وجود داشته است، قبل از توزیع در بازار توسط نیروهای اداره کل دامپزشکی ضبط و اجازه توزیع در بازار نداده نشده است.

ورمقانی ادامه داد: ارتباط معناداری بین افرادی که در شهر قروه دچار مسمومیت ویروسی شده‌اند با مصرف گوشت تنظیم بازاری وجود ندارد چون حتی افرادی که گوشت مصرف نکرده‌اند هم دچار این بیماری شده‌اند.

وی اعلام کرد: از گوشتی که در شهر قروه توزیع شده بالغ بر 15 تُن در استان کردستان توزیع شده است و در سایر شهرهای استان هیچکس با مصرف آن دچار مشکل نشده است.

وی تصریح کرد: اگر عامل این بیماری، ویروسی باشد در اثر پخت و پز، اثرگذاری خود را از دست می‌دهد و فعالیتی نخواهد داشت.

مدیرکل دامپزشکی کردستان خاطرنشان کرد: هفته گذشته و قبل از توزیع گوشت تنظیم بازاری و مسمومیت مردم شهر قروه، از یک محموله از این گوشت‌ها آزمایش گرفته شده که هیچ نوع بار میکروبی نداشت.

وی یادآور شد: همچنین بالغ بر 400 الی 500 تُن از این نوع گوشت نیز در کشور توزیع شده اما هیچ موردی از مسمومیت با آن تاکنون گزارش نشده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.