اخبار مرتبط

هیوا رحیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشن درخت آرزوها با هدف تامین نیازهای ضروری کودکان ایتام در آستانه سال نو، ترویج سنت های حسنه و بهره گیری از ظرفیت های خیرین برای حمایت از این کودکان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون هفت هزار کودک یتیم در استان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده و از حمایت های حامیان بهره مند می شوند، افزود: در راستای برگزاری جشن درخت آرزوهای امسال 2 هزار آرزو به تناسب نیاز خانواده ها و در سطح کالاهای اساسی و ضروری احصا شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اضافه کرد: در جشن درخت آرزوهای امسال که هفتم اسفند در سینما بهمن سنندج برگزار می شود، آرزوی 2 هزار کودک یتیم با کمک و مشارکت مردم، هنرمندان، خیرین و نیک اندیشان استان برآورده می شود.
وی یادآور شد: این کودکان اکنون آرزوهای خود را در نامه ای نوشته اند که همزمان با برگزاری همایش تمام این آرزوها به دست خیران می رسد تا نگارنده های نامه شاهد تحقق آرزوهایشان بدست همنوعان خود باشند.
رحیمی تاکید کرد: بیشتر آرزوهای این کودکان نیازهای عادی یک کودک بوده و زیاد آرمانی نیست و بسیاری از خیران و نیکوکاران توان تحقق دادن به ان ها را دارند.
وی گفت: کمیته امداد هیچگونه نگاه درآمدی از برگزاری این جشن ندارد و تمام سعی ما این است که حامیان بیشتری برای ایتام استان جذب و مشکل تعدادی از خانواده های این کودکان رفع شود.
درخت آرزوها جشنی در راستای بر آورده کردن رویاهای کودکان یتیم کردستانی توسط کمیته امداد و با مشارکت جمعی از خیرین و نیکوکاران برای سومین سال متوالی هفتم اسفند امسال در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود.
خیرین و نیکوکاران استان کردستان سال گذشته در جشن درخت آرزوها پنج میلیارد و 600 میلیون ریال به کودکان یتیم و محسنین کمک کردند که دو میلیارد و 400 میلیون ریال از این میزان کمک به صورت نقدی و سه میلیارد و 200 میلیون ریال نیز در قالب تعهدات غیر نقدی بود.
بیش از 60 هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و حدود هفت هزار نفر از این تعداد را کودکان یتیم زیر 15 سال تشکیل می دهند که توسط حدود 16 هزار حامی حمایت می شوند.
7348/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.