اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز سه شنبه در مراسم افتتاح مدرسه غیر انتفاعی فرهنگ بانه ضمن تقدیر از حضور حداکثری مردم کردستان در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: شرایط فعلی بازارچه سیرانبند بانه نابسامان بوده و نیاز به ساماندهی دارد بر همین اساس طرح جامع مطالعاتی این بازارچه با 70 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز انجام شده است.
وی افزود: امسال در راستای ساماندهی بازارچه سیرانبند بانه سالن انبار کالا و محوطه انجام شده که برای اجرای آن طرح 47 میلیارد ریال هزینه شده است.
استاندار کردستان با بیان اینکه بازگشایی بازارچه سیرانبند از خواسته های مردم بانه است اضافه کرد: برای بازگشایی این بازارچه علاوه بر پیگیری های مختلف، نشستی در این خصوص با وزیر امورخارجه انجام و در آن بر مسافری کردن بازارچه سیرانبد بانه تاکید شده است.
مراد نیا افزود: وزیر امور خارجه دستور قطعی بازگشایی بازارچه سیرانبند بانه را صادر کرده که در هفته آینده دستورات لازم مبنی بر مقدمات بازگشایی آن انجام می شود.
وی با اشاره به اهمیت گردشگری و مرز در بانه گفت: برای بهسازی و بازسازی جاده بانه - سقز نیز 100 میلیارد ریال از اعتبارات در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط نماینده مردم بانه و سقز پیگیری و تختصیص یافته است.
مراد نیا اضافه کرد: کل جاده سقز - بانه بجز گردنه خان به پیمانکار واگذار می شود که برای اجرای آن یک هزار 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
استاندار کردستان با بیان اینکه مرزها یکی از ظرفیت های مهم استان است افزود: موضوع واردات 130 قلم کالا نیز به زودی اجرایی می شود که مرزنشینان نیز از مزایای آن برخوردار می شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به املاک آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای آموزش و پرورش املاک و ساختمان های بلا استفاده آموزش و پرورش در شهرستان ها بفروش می رسد و از محل درآمد این املاک سایر مدارس بازسازی می شود.
بازارچه سیرانبند بانه در 25 کیلومتر شهر بانه و در بخش ننور واقع شده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469 / 3034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.