به گزارش خبرنگار ایرنا، جلال قلعه شاخانی روز چهارشنبه در جلسه کمیته صندوق اعتباری هنر استان اظهار داشت: هنرمندانی از مزایای طرح کمک مستمری بهره مندی می شوند که حداقل 20 سال سابقه فعالیت هنری در رشته هایی همچون شعر، ادبیات داستانی، تئاتر، سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه پرونده 22 نفر از هنرمندان سالخورده استان برای برقراری مستمری به صندوق اعتباری هنر ارسال شد، اضافه کرد: با پیگری های انجام شده 19نفر از این تعداد مشمول دریافت کمک هزینه مستمری از کار افتادگی شدند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: عدم قدرت برای تامین حداقل معاش بنا به کهولت سن، عائله مندی، بیماری، از کارافتادگی و نیاز اقتصادی، عدم دریافت مستمری از محل دیگر و دارا بودن 20 سال سابقه هنری از شرایط مشمولان این طرح است.
قلعه شاخانی با اشاره به اینکه کار شناسایی هنرمندان مشمول طرح کمک مستمری در استان همچنان ادامه دارد، گفت: در حال حاضر هزار و 603 نفر از هنرمندان و نویسندگان استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند.
وی با بیان اینکه از تیر امسال سامانه عضویت صندوق بسته شده است، گفت: 160 پرونده دیگر در صف انتظار برای عضویت در صندوق اعتباری هنر وجود دارد که به محض باز شدن این سامانه، کار ثبت نام و برقراری بیمه هنرمندان مشمول انجام خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: نمایندگی صندوق اعتباری هنر در استان آمادگی دارد که افراد واجد شرایط را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد.
قلعه شاخانی اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با جدیت تمام عضویت اصحاب فرهنگ و هنر را در این صندوق حمایتی دنبال کرده و در راستای کمک به تامین نیازهای معیشتی و رفاهی آنان از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.
هنرمندانی که فاقد بیمه هستند می توانند با در داشتن مدارک لازم به نماینده صندوق اعتباری هنر واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند.
9936/6108
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.