اقبال عباسی شامگاه پنجشنبه به همراه جمعی از مدیران این استان در منزل شهید سید رحمان مرتضوی، شهید قربانعلی امیدی ارجنکی و آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس حمیدرضا حبیبی حاضر شد و از رشادت‌ها و فداکاری‌های این بزرگ‌مردان ایثار و شهادت تجلیل و قدردانی کرد.

وی در دیدارها با تاکید بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و قدردانی از مقام ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز کشور، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امروز ایستادگی یک ملت بزرگ در برابر قدرت های جهانی بدون ایثار، گذشت، فداکاری، ایستادگی و آمادگی برای دفاع از میهن و شهید شدن امکانپذیر نبود.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در برابر رژیم تا دندان مسلح، ملتی با دست خالی اما با اراده‌ای محکم و مسیری روشن و رهبری مدبرانه را در پیش روی خود داشت و توانست در برابر آن قدرت استبدادی پیروز شود.

عباسی با بیان اینکه شهادت اوج کمال انسان است، تصریح کرد: شهادت از برترین واژه‌های فرهنگ اسلامی و از مقدس‌ترین مفاهیم معارف الهی است که باید بیش از پیش به تبیین جایگاه آن برای نسل جوان اهتمام ورزید.

وی خاطرنشان کرد: دستاورد اساسی امام خمینی(ره) در رهبری انقلاب اسلامی، احیای اسلام ناب محمدی(ص) و مهمترین ویژگی آن احیای فرهنگ شهادت و ایثارگری بود که با مروری گذرا بر فرایند نهضت امام راحل و قوام نظام اسلامی می‌توان بخوبی دریافت که اگر فرهنگ شهادت‌طلبی و ایثارگری نبود امروز نظام اسلامی و ملت ایران به این پیروزی‌ها و موفقیت‌های گسترده دست نمی‌یافت.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ شهید گلگون کفن تقدیم نظام اسلامی کرده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.