اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، افشین داوری روز شنبه در مجمع سالیانه هیات والیبال چهارمحال و بختیاری افزود : والیبال ایران یک برنامه ریزی دقیق و مدون در سالهای اخیر داشته است و به هر آنچه هدف گذاری کرده بود اینک دست یافته است.
به گفته وی، قهرمانی آسیا ، کسب مدال جام ملت های آسیا ، صعود به المپیک ، قرار گرفتن در بین 8تیم برتر جهان ، پویایی لیگ والیبال ، قهرمانی نوجوانان و کسب بهترین عناوین در رده های سنتی مختلف اهدافی بود که فدراسیون والیبال به آن دست یافته است.
داوری گفت : اگر چه برای کسب این مقام ها تلاش فراوانی شده است اما حفظ سکو بسیار سخت تر از کسب عنوان در ورزش است و برای حفظ سکوها باید بیشتر تلاش در فدراسیون انجام شود.
سرپرست فدراسیون والیبال ایران گفت : این شتاب در بخش والیبال مردان بیشتر از بانوان بوده است و دلیل کُندی این شتاب در بخش بانوان ، مجاب کردن فدراسیون جهانی برای به رسمیت شناخت حجاب بانوان ایرانی در مسابقات بین المللی بود که این طرح لباس مورد موافقت قرار گرفته است.
داوری اظهار داشت : زمینه توسعه و رشد والیبال بانوان ایران نیز اکنون در کشور فراهم شده است و حمایت از باشگاه های بانوان از برنامه های فدراسیون است.
وی پیشکسوتان والیبال را ویترین این ورزش دانست و گفت : یکی از برنامه های آتی فدراسیون گردهمایی پیشکسوتان این رشته در تهران است.
داوری به طرحهای استعدادیابی فدراسیون اشاره کرد و گفت : اکنون در تیم ملی نوجوانانی با دو متر و 5 سانتیمتر قد حضور دارند که این نشان از آینده روشن برای والیبال است.
وی خواستار ایجاد خانه والیبال در چهارمحال و بختیاری شد و گفت : با توجه به استعدادهایی که در این استان وجود دارد این خانه از سوی اداره کل ورزش و جوانان و هیات والیبال راه اندازی شود.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت : این استان زمانی برای برپایی اردوهای داخلی یک ظرفیت محسوب می شد اکنون برخی ورزشکاران رشته های ورزشی تیم های خارجی نیز می توانند در این استان اردو برپا کنند.
حمید کریمی استعدادیابی در ورزش والیبال را بسیار مهم دانست و گفت : از ظرفیت آموزش و پرورش در این زمینه استفاده می شود و این همسویی با آموزش و پرورش دو طرفه خواهد بود.
وی یکی از رسالت های این هیات را فعال کردن یک تیم در لیگ های والیبال عنوان کرد و گفت : مجموعه ورزشی تختی برای میزبانی لیگ والیبال آمادگی دارد.
رئیس هیات والیبال چهارمحال و بختیاری نیز ابراز امیدواری کرد با همکاری فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان خانه والیبال در آینده نزدیک دایر شود.
علیرضا شجاعی در این نشست با اشاره به فعالیت 4 هزار ورزشکار در رشته والیبال استان خواستار اختصاص اعتبار از سوی فدراسیون برای توسعه این رشته در مناطق مختلف استان شد.
به گزارش ایرنا ، دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان از برنامه های سفر یکروزه سرپرست فدراسیون والیبال به شهرکرد بود.
2097
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.