life

بر اساس گزارش CNBC، فیس‌بوک، غول صنعت شبکه‌های اجتماعی این روزهای جهان، قصد دارد تا طی ماه جاری میلادی (ژوئن) برنامه‌های خود در ارتباط با پروژه ارز دیجیتال خود را رسمی کند. به‌این‌ترتیب کارکنان فیس‌بوک بود که بر روی این پروژه کار می‌کنند، می‌توانند حقوق خود را به‌وسیله همین ارز دریافت کنند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

روز گذشته CNBC گزارش کرد که طی اخبار رسیده از جانب خبرگزاری The Information، فیس‌بوک قصد دارد تا به مشارکت کنندگان خارج از شرکت، دسترسی لازم به ارز دیجیتال خود را بدهد تا اطمینان حاصل شود که این ارز دیجیتال کاملاً متمرکز نیست.

شرکای فیس‌بوک باید حداقل ده میلیون دلار برای فعالیت به‌عنوان یک نود در شبکه فیس‌بوک بپردازند؛ شبکه‌ای که توکن‌ها در آن جا به جا می‌شوند و نودها وظیفه تائید اعتبار تراکنش‌ها را بر عهد دارند.

فیس‌بوک در ماه جاری ارز دیجیتال خود را رسما معرفی می‌کند!

ارز دیجیتال باثبات (Stablecoin) فیس‌بوک که احتمالا آن قیمت ثابت و برابر با یک دلار آمریکا خواهد بود، قرار است تا به‌صورت یک شیوه پرداخت در نرم‌افزار «واتس‌اپ» (WhatsApp) استفاده شود که می‌توان به توکن‌های آن از طریق دستگاه‌های خودپرداز فیزیکی نیز دسترسی پیدا کرد.

بنابراین این ارز دیجیتال پشتوانه دلاری دارد و توسط دلارهایی که شرکای فیس‌بوک پرداخت می‌کنند، پشتیبانی می‌شود.

چند ماهی است که شایعات پیرامون ارز دیجیتال فیس‌بوک بیشتر شده و این شرکت نیز از نام این پروژه، پرده برداشته است. همانطور که چندی پیش گزارش کردیم، کمیسیون معاملات بورس آمریکا (CFTC) با فیس‌بوک در مورد ارز دیجیتال این شرکت صحبت‌هایی را صورت داده است.

چندی پیش گزارش شد که فیس‌بوک از عنوان «لیبرا» (Libra) برای پروژه جدید خود استفاده و آن را ثبت نموده است. از آن زمان تاکنون، این غول صنعت شبکه‌های اجتماعی به دنبال جذب توسعه‌دهندگانی است که بر روی لیبرا کار کنند.

اواخر ماه می نیز فیس‌بوک با ثبت شرکتی با عنوان Libra Networks LLC در سوئیس، پا به عرصه شرکت‌های فعال در زمینهٔ مسائل مالی و اقتصادی گذاشت.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1198246 منبع: arzdigital.com
ارسال نظر

موضوعات داغ