کسانی که ایران را دست‌کم یک نسل درگیر «شورای امنیت» کرده‌اند به جای پاسخگویی، نه تنها طلبکار کسانی شده‌اند و فرض کنید مردم - با رأی ندادن - چهار سال باقی‌مانده از تعامل ایران و شورای امنیت را مجدداً به دست چنین تفکری با چنین سطحی از تجربه و تسلط فنی بسپارند. این می‌شود «قمار با سرنوشت».

به گزارش جماران؛ رضا نصری کارشناس سیاست خارجی و حقوقدان بین الملل با انتشار توئیتی تحریم انتخابات را قمار با سرنوشت دانست و گفت نباید با این کار تعامل چهار سال باقی‌مانده ایران و شورای امنیت دست افراد بی تجربه بیفتد.

نصری نوشت: کسانی که ایران را دست‌کم یک نسل درگیر «شورای امنیت» کرده‌اند به جای پاسخگویی، نه تنها طلبکار کسانی شده‌اند که برای خروج از چاه «یک نقشه» راه به اجرا گذاشته‌اند، بلکه بعضاً منکر این حقیقت می‌شوند که قطعنامه‌ها علیه ایران اصولاً تحت فصل هفتم تصویب شده بود! 

وی افزود: یکی از این آقایان - که اتفاقاً در دولت قبل مسئولیت داشت - مدعی بود قطعنامه‌های شورای امنیت تحت فصل هفتم تصویب نشده و روحانی و ظریف - برای فریب دادن مردم و قهرمان‌سازی از خودشان این دروغ را منتشر کرده‌اند! 

وی ادامه داد: وقتی به او یادآوری شد در مقدمه قطعنامه به صراحت عنوان فصل هفتم (Chapter VII) ذکر شده، منکر ماجرا شد و پس از مطالعه متن پیروزمندانه موضع خود را تکرار کرد. بعد از مدتی کاشف به عمل آمد ایشان عدد لاتین «هفت» (VII) را «وی‌ی» می‌خوانده و تمام این سال‌ها متوجه وخامت داستان نشده است! 

نصری در پایان تصریح کرد: حال، فرض کنید مردم - با رأی ندادن - چهار سال باقی‌مانده از تعامل ایران و شورای امنیت را مجدداً به دست چنین تفکری با چنین سطحی از تجربه و تسلط فنی بسپارند. این می‌شود «قمار با سرنوشت».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.