علی خضریان، نماینده تهران در مجلس در رابطه با حواشی اخیر انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان رییس دیوان محاسبات توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش جماران، علی خضریان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت: «قریب به ۱۷ سال است که با جناب مهرداد بذرپاش دورادور آشنایی دارم و در تمام این سال‌ها نه تنها با ایشان هیچگونه همکاری مشترکی نداشتم، بلکه در برخی مقاطع اختلاف نظرها و تفاوت دیدگاه‌ها باعث شد تا کمتر با یکدیگر نشست و برخاستی داشته باشیم.

از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان در همین انتخابات مجلس یازدهم نیز در نحوه رسیدن به وحدت میان نیروهای انقلاب با جناب بذرپاش اختلاف دیدگاه‌های مبنایی داشتم که شاید همچنان نیز پابرجا باشد.

اما پیرامون حواشی اخیر پیش آمده برای وی پس از انتخاب به عنوان رییس دیوان محاسبات معتقدم حتما باید در فضایی بدون جار و جنجال رسانه‌ای و پس از شنیدن دفاعیات وی در کمیسیون‌های مربوطه هرگونه تصمیم جدید را از طریق قانون اتخاذ نمود.

آنچه تاکنون به طور قطع محرز شده است، وجود برخی ایرادات شکلی همچون تاریخ صدور گواهی پژوهشکده شهید رضایی است که با توجه به اطلاعیه این پژوهشکده موضوع جعل آن بی‌معناست و صرفا می‌توان یک بی‌تدبیری و یا بی‌تجربگی اداری را به اثبات رساند.

لذا تایید محتوای گواهی پژوهشکده، امکان ایراد ماهوی به انتخاب مجلس را علی‌رغم اختلاف نظرهای فی‌مابین ملغی می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد برخی با سوءاستفاده از وجدان بیدار جامعه در مبارزه با فساد به دنبال تسویه‌حساب‌های سیاسی و یا خارج کردن یکی از رقبای احتمالی خود از گود سیاست هستند.

ضمن اینکه ایجاد این هجمه‌ها از طریق سوءاستفاده از احساسات پاک اجتماعی، این مسئله را متبادر می‌کند که عده‌ای در پی بی‌اثر ساختن آرای اکثریت نمایندگان، در راستای تثبیت حکمرانی خود به مجلس یازدهم در قالب «آقا بالاسر» می‌خواهند مجلس لاریجانی را این بار از بیرون مجلس زنده کنند.

برخی مکتوبات و اظهارات رسانه‌ای پیش از انتخاب رییس دیوان، شائبه عدم حسن نیت برخی اظهارات به ظاهر عدالتخواهانه پس از انتخاب مجلس را پررنگ می‌کند؛ اما بحمدالله نمایندگان مجلس یازدهم مستقل‌تر از این حرف‌ها هستند که تن به تمایلات انحصارطلبانه این محافل سیاسی بدهند.

مهمتر از همه اینکه مجلس یازدهم باید با گذار از این حواشی و‌ همچنین با دوری از جوگیری‌ها، ماموریت اصلی خود یعنی نجات اقتصاد کشور و الزام دولت به کار و تلاش مضاعف را از سربگیرد تا حل مشکلات معیشتی مردم، مورد توجه قرار بگیرد.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.

  • علی

    نظرات مردم برای شما ها مهم نیست هر جه مردم میخواند شماا ها عکسشو عمل میکننی و دائما هم دم از مردم میزنین کدام مردم

    پاسخ