پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در بیست و دومین جلسه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان؛

تصویب طرح سرا/ گرامیداشت اعظم طالقانی

این طرح گام جدید شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به سمت انتخاب دموکراتیک‌تر، شفاف‌تر و کارآتر نامزدهای جبهه‌ی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

به گزارش جماران؛ بیست و دومین جلسه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان برگزار شد.

در این جلسه پس از تبادل مهم ترین اخبار کشور، و‌گرامی داشت روز تاریخی ۱۳ آبان، یاد و خاطر مبارز خستگی ناپذیر خانم اعظم طالقانی گرامی داشته شد و ضمن گرامیداشت یاد زنده یاد مهندس درازگیسو از زحمات ایشان در سه دوره شورای عالی سیاستگذاری قدردانی و تجلیل شد.

در ادامه این جلسه گزارشی از نشست سراسری شورای اصلاح طلبان توسط رئیس کارگروه استان ها به نشست عمومی ارائه و بر همگرایی و تلاش بیشتر احزاب اصلاح طلب برای شکل گیری شورای اصلاح طلبان در استان های باقیمانده تأکید شد.

بررسی طرح سرا  یا سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان  که پیشنهاد کارگروه سیاست ها و راهبردها به نشست عمومی بود، موضوع دیگر این جلسه بود که به بحث گذاشته شد و پس از استماع نظرات موافقین و مخالفین ،کلیات این طرح به تصویب رسید.

این طرح گام جدید شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به سمت انتخاب دموکراتیک‌تر، شفاف‌تر و کارآتر نامزدهای جبهه‌ی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

این شیوه‌ی شفاف و دموکراتیک انتخاب نامزدها در سده‌ی گذشته در احزاب و جریان‌های سیاسی ده‌ها کشور جهان آزموده و پرورده شده است، فساد سیاسی و نقش لابی‌های ناسالم در برآمدن نامزدها را می‌کاهد، به شکل‌گیری فضای انتخاباتی و افزایش مشارکت و استفاده از فرصت انتخابات برای آگاهی‌افزایی کمک می‌کند، به شناسایی و برآمدن نامزدهای شایسته‌ و معرفی چهره‌های توانا و جدید به جامعه می‌انجامد، اقتضای دموکراتیزاسیون در سطح احزاب و جریان‌های سیاسی است و ارتباط میان یک جریان سیاسی با بدنه‌ی اعضا و حامیانش را تقویت می‌کند و مشارکت اعضای یک جریان سیاسی را به نحوی معنادار در فرآیند انتخاب نامزدها جلب می‌کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.